Первинна профспілкова організація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

трав. 23, 2017

Черкаський національний вклонився Кобзареві

Делегація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького на чолі з ректором Олександром Черевком пройшла останнім шляхом Кобзаря у день перепоховання його праху на рідній українській землі.

Традиційно 22 травня в Канів до могили Тараса Шевченка приїздять патріоти з усієї України та з-за кордону.

— Найбільший геній, якого народила українська земля, завжди був для українців захисником і оберегом, — зазначив на мітингу Віце-Прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко. — І сьогодні, вклоняючись йому, ми повинні дати собі слово, що будемо згадувати його не лише раз на рік, а пам’ятати протягом усього життя і не забувати його безсмертні рядки.

— У свій час Україна пробудилася в Шевченкові, — зауважив голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко. — Сьогодні він повинен пробудитися в кожному з нас. Нині ми відзначаємо століття початку Української революції 1917–1920 років. І саме заповіт Кобзаря підняв тоді національно-визвольну хвилю. Ми отримали урок про надважливість єдності. Зараз це якнайкраще розуміють наші бійці, які борються за Україну на Сході. Саме Тарасове слово на їхніх прапорах, у бліндажах, у листах, які бійцям пишуть дітлахи з усієї України. Його слово в їхніх серцях. Як і щоразу, коли Україна в небезпеці, ми повинні пам’ятати пророчі вірші Великого Кобзаря! І маємо вірити, що «… на оновленій землі врага не буде, супостата…».

Цього дня на Тарасовій горі згадали ще багато пророчих Шевченкових слів. По-особливому зазвучали рядки його «Розритої могили» з вуст АТОвця-кіборга.

Учасники ходи поклали квіти до Кобзаревої могили, помилувалися прекрасною українською природою, послухали твори Шевченка у виконанні мистецьких колективів Черкащини та оглянули виставку народних майстрів під Чернечою горою.

— Я багато років поспіль приходжу в цей день вклонитися Тарасу Шевченку, — зазначив Олександр Черевко. — Свого часу привів усю Черкащину на Чернечу гору, а тепер запровадив цю традицію в університеті. І вже втретє наша делегація у складі проректорів, голови профспілкового комітету, директорів інститутів, деканів факультетів, професорів, студентської ради, представників козацької сотні імені Богдана Хмельницького і всіх охочих приїздять у Канів. Слід відзначити, що цьогоріч виставку художніх робіт у Каневі розгорнула кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва нашого університету. Виставлялися роботи викладачів кафедри — народного художника Івана Бондаря, заслуженого художника Івана Фізера та члена спілки художників Олесі Кравчук, а також кращі роботи студентів.

Ректор подякував усім, хто взяв участь у ході, а також профспілковому комітету, який спільно з ректоратом університету організував паломництво на Чернечу гору.

 

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

       


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Знайти нас на карті

Контакти

  • 18031
  • м. Черкаси бул. Шевченка, 81, каб. 126,127
  • тел. 35-44-82
  • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Top