Первинна профспілкова організація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького — Статті за датою: вересня 2018
Вівторок, 25 вересня 2018 13:00

Профспілки виходять на протест!

Президія Федерації профспілок України на своєму засіданні прийняла рішення про проведення Всеукраїнської акції протесту профспілок.

Акція пройде у два етапи:

Перший попереджувальний етап – 9 жовтня 2018 року – у рамках Всесвітнього дня дій за гідну працю в областях України в трудових колективах на підприємствах, організаціях: у першій половині дня у трудових колективах, а в другій – у формі публічних заходів в обласних центрах.

Другий заключний етап – 17 жовтня 2018 року – у Міжнародний день боротьби з бідністю – у Києві.

Мітинг-хода розпочнеться від майдану Незалежності до Верховної Ради України і Кабінету міністрів України.

Основні вимоги профспілок:

 •  за підвищення рівня зарплат і пенсій;

 •  проти зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги;

 •  врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок;

 •  STOP – державному рейдерству. Проти наступу влади на майнові права членів профспілок.

Профспілка працівників освіти і науки України приєднується до протестних дій і додає свої вимоги до влади.

ВИМОГИ

Профспілки працівників освіти і науки України

1. Встановити у Державному бюджеті України на 2019 рік розмір:

– прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні, не меншому:

з 1 січня – 5167 гривень, з 1 липня – 5335 гривень, з 1 грудня – 5503 гривні;

–  мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 7 751 гривні, з 1 липня – 8 003 гривні, з 1 грудня – 8 255 гривень.

2. Забезпечити встановлення у 2019 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних заробітних плат та науково-педагогічного працівника  на 25% вище відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» з вилученням з його Прикінцевих положень норми щодо чотирьох прожиткових мінімумів.

3. Забезпечити встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.

4. Забезпечити виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці».

5. Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік обсяги видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» замість запропонованих 6,13%.

6. Не допустити припинення безстрокових трудових договорів з вчителями пенсійного віку та укладення з ними строкових на 1 рік.

7. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

8. Не допустити передачу фінансування державних вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети.

9. Забезпечити підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року.

 
 
 
 
 

Профком Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького організував екскурсію для 20-ти першокласників, батьки яких працюють у закладі вищої освіти.

Для юних школярів провели екскурсії до зоологічного, археологічного музеїв та музею історії Черкаського національного. Також дітям показали університетську бібліотеку імені М. Максимовича. Тут першокласники взяли участь у різних вікторинах, конкурсах, а також переглянули цікавинки з книжкового фонду.

Малечу розважали студенти 4 курсу кафедри дошкільної освіти, актори театральної студії «ДівАн», Андрій Коваленко та Валентина Колос. Персонажі Знайко і Незнайко самі багато чого навчились у юних Всезнайок.

— Важко було не заслухатися, як малюки розповідають про тваринок у зоологічному музеї чи не замилуватися першачками, що уважно роздивлялися експонати археологічного музею, — ділиться враженнями Валентина Колос. — Мабуть, найцікавішим для наших дітлахів став музей університету, де вони буквально торкалися до предметів, які є історією славного ЧНУ.

Після завершення екскурсії голова профкому Анатолій Стеценко й начальник відділу з організації виховної роботи студентів Людмила Солодка привітали першачків та побажали їм збагачуватися знаннями, вчитися перемагати труднощі, любити батьків і вчителів, поважати та цінувати їхню працю.

Зазначимо, що кожна дитина отримала від профспілкового комітету подарунковий набір, в якому було навчальне приладдя.

 

Прес-служба Черкаського університету імені Богдана Хмельницького, профспілковий комітет, ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Профспілка порушила питання щодо підвищення розміру заробітної плати працівників закладів вищої освіти

На данном изображении может находиться: текст

 

На данном изображении может находиться: текст

Починаючи з 1 січня 2019 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшується: для осіб, яким призначаються виплати з урахуванням страхового стажу та заробітної плати – з 1440 грн до 1630 грн, а для осіб, яким виплати призначаються без урахування страхового стажу та заробітної плати – з 544 грн до 610 грн.

Про це повідомили в Державній службі зайнятості. Рішення прийнято під час засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 12 вересня 2018 року та має на меті поліпшення рівня матеріального забезпечення безробітних громадян.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають:

 • застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;

 • без урахування страхового стажу – застраховані особи, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації людини як безробітної, мають страховий стаж менше шести місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (наприклад – за прогул);

 • молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах чи звільнилася із строкової або альтернативної служби;

 • внутрішньо переміщені особи, які не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – зараз це 7364 гривень.

Загальна тривалість виплати зазначеної допомоги не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років, а для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.

Молоді люди, які закінчили загальноосвітню школу, професійно-технічний або вищий навчальний заклад, звільнилися зі строкової служби та шукають роботу вперше, а також внутрішньо переміщені особи, які не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості, можуть отримувати допомогу не більше 180 календарних днів.

Нагадаємо, що останнє збільшення розміру допомоги по безробіттю для осіб, яким призначаються виплати з урахуванням страхового стажу відбулося з 1 січня цього року та складає 1440 грн. Для осіб, яким виплати призначаються без урахування страхового стажу та заробітної плати розмір допомоги складає 544 гривень.

За інформацією Державної служби зайнятості

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького підбили підсумки І туру І етапу студентської олімпіади з живопису, організованої кафедрою образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

 Свою майстерність продемонстрували близько 70 студентів 1-6 курсів, які опановують спеціальності «образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» та «середня освіта (образотворче мистецтво)» в навчально-науковому інституті педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва. Малювали в черкаському міському парку Перемоги. Кожен обирав собі локації до смаку.

Роботи студентів оцінювали викладачі кафедри. Привітав юних художників ректор Олександр Черевко:

— Всі роботи достойні, ви гарно відчуваєте природу і навколишній світ. Звісно, вам ще є чому вчитися, та головне, що ви маєте, в кого вчитися. Серед ваших викладачів — заслужений художник України Тетяна Касьян, народний художник України Іван Бондар, заслужений художник України Іван Фізер, заслужений художник України Віктор Олексенко і ще ціла плеяда знаних митців та мистецтвознавців, молодих і талановитих викладачів. Вони щодня діляться з вами своїм досвідом та майстерністю. Тож не марнуйте часу. Це лише перший тур олімпіади. Вірю, що ваші роботи будуть перемагати ще в багатьох конкурсах! 
Авторам семи кращих робіт були вручені дипломи переможців. А третьокурсників Тамілу Трощенко (І місце), Ірину Чекаль (ІІ місце) та Анну Зубенко (ІІІ місце) ректор Олександр Черевко спільно з головою профспілкового комітету Анатолієм Стеценком нагородили сертифікатами переможців.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

http://www.cdu.edu.ua/news/5458-maibutni-khudozhnyky-zmahalysia-v-maisternosti-na-pleneri.html


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Знайти нас на карті

Контакти

 • 18031
 • м. Черкаси бул. Шевченка, 81, каб. 126,127
 • тел. 35-44-82
 • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Top