Первинна профспілкова організація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького — Статті за датою: травня 2018

Громада Черкаського національного пройшла останньою дорогою Тараса Шевченка.

22 травня, через 157 років після перепоховання праху Кобзаря у Каневі, сотні людей прийшли вклонитися його могилі.

Учасниками заходу стали представники влади, громадськості, митці, освітяни, представники політичних партій і всі, хто приїхав до Канева з різних куточків нашої Батьківщини.
Від Успенського собору, у якому відбувся молебень, урочиста колона рушила до Чернечої гори.
До могили Шевченка несли квіти, а над Дніпром і кручами звучали пісні на його слова у виконанні мистецьких колективів Черкащини.

Чисельну делегацію Черкаського національного очолив ректор Олександр Черевко. Учасниками ходи стали й представники Луцького національного технічного університету на чолі з ректором Петром Савчуком. Напередодні в Черкаському національному університеті вони підписали угоду про співпрацю.

— Дуже важливо, що в нашому університеті вже стало традицією долати останню дорогу Кобзаря. Сьогодні ми тут усі разом: проректори, керівник профспілкового комітету, директори інститутів, декани факультетів, Студрада та студенти університету. Поряд із нами — справжні патріоти, учасники АТО, всі, хто любить і шанує Україну та її пророка Тараса Шевченка. Сьогоднішній захід не є жалобною ходою — це річниця повернення Кобзаря на рідну землю. І ми маємо носити в душі, виконувати та передавати наступним поколінням його заповіти, — наголосив Олександр Черевко.

Представники університету стали учасниками ще одного заходу на Тарасовій горі — відкриття виставки українського художника Віктора Клименка «На шляху століть».

Уродженець Донеччини, він з 1982 року жив і працював на Черкащині, а з 2002 року був професором кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва університету.\

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу президії Федерації професійних спілок України щодо встановлення в Україні Дня професійних спілок України, який відзначатиметься щорічно у другу неділю жовтня.

Підписання Президентом України відповідного Указу сприятиме визнанню важливої ролі професійних спілок та їхніх об’єднань у формуванні громадянського суспільства.

Питання про встановлення і відзначення в Україні Дня професійних спілок України було порушено представниками профспілок та їхніх організацій на Міжнародній науково-практичній конференції 9.11.2017 «Історія зародження і розвиток профспілкового руху в Україні» з нагоди відзначення 200-річчя з дня створення у листопаді 1817 року в м. Львові першої профспілкової організації на українських землях.

За підсумками роботи конференції учасники схвалили резолюцію, згідно з якою рекомендовано виборним органам та керівництву Федерації профспілок України звернутися до органів державної влади щодо встановлення і відзначення в Україні Дня професійних спілок України.

З метою визнання важливої ролі профспілкових організацій та їхніх об’єднань у формуванні громадянського суспільства, Мінсоцполітики розробило проект Указу Президента України «Про День професійних спілок України», яким пропонується установити в Україні День професійних спілок України, який відзначати щорічно у другу неділю жовтня.

Реалізація зазначеного акта не потребуватиме ні додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів, ні встановлення додаткового вихідного дня.

За матеріалами Урядового порталу 

Середа, 23 травня 2018 12:37

День науки в університеті

18 травня 2018 р. у Черкаському національному університеті відбувся традиційний День науки, який єднає як провідних вчених, так і студентів, які щойно розпочали пізнавати науку. 
Про підсумки і досягнення викладачів-науковців, подальше спрямування досліджень в університеті розповів у своєму вітальному слові ректор Олександр Черевко, зазначивши актуальність проведення подібних заходів, адже прогрес багатьох галузей є заслугою, зокрема, саме сучасних викладачів. Найкращих науковців закладу було нагороджено Почесними грамотами університету та грошовими преміями. 
Також до привітань приєднався голова первинної профспілкової організації Анатолій Стеценко, який за значні досягнення в науковій роботі, активну діяльність у первинній профспілковій організації та з нагоди Дня науки нагородив Почесними грамотами і грошовими преміями доктора економічних наук, професора, завідувача кафедри туризму і готельно-ресторанної справи ННІ економіки і права Станіславу Пасєку, доктора історичних наук, професора, профгрупорга кафедри історії України ННІ історії і філософії Ларису Синявську, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української літератури та компаративістики, секретаря вченої ради, голову профбюро ННІ української філології та соціальних комунікацій Оксану Вертипорох, кандидата історичних наук, доцента, директора наукової бібліотеки імені М. Максимовича, члена президії обкому Профспілки Григорія Голиша. Подяки та грошові премії вручені також завідувачу аспірантури Тамарі Терентьєвій та провідному фахівцю аспірантури Галині Смаглій.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

 

Усі покоління танцівників ансамблю народного танцю «Черкащанка» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького зібрав 65-річний ювілей.

На святковий концерт до Черкаської філармонії з цієї нагоди завітала університетська громада, представники влади, мистецькі колективи та містяни.

Про досягнення та багаторічну історію колективу гостям розповідала фотовиставка «"Черкащанка": танець крізь роки», виставка костюмів ансамблю, документальний фільм.

Концертні чобітки та балетні черевички, з яких почали концертну програму ведучі, нагадали про тисячі кілометрів сцени, стоптані учасниками колективу, про працю, яка стоїть за майстерністю артистів.

— Кожному, хто дивиться на вас, спадає на думку слово «Україна», — зазначив, вітаючи «Черкащанку», ректор ЧНУ Олександр Черевко. — Ви робите те, що є основою побудови держави, адже поряд із незалежністю, національною ідеєю, материнською мовою стоїть українська культура. І ми цікаві світові своєю ідентичністю. А саме через мистецтво ми несемо свою культуру в світ.

Ректор подякував заслуженому працівнику культури України Валентину Луценку, який 48 років є художнім керівником та балетмейстером «Черкащанки». Він висловив подяку профспілковим органам, які підтримують ансамбль, та нагадав, що за 65 років через колектив пройшла понад тисяча студентів навчального закладу.

Колектив привітали директор департаменту культури та взаємозв'язків з громадськістюосвіти і науки Черкаської облдержадміністрації Олександр Шабатін, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов.

Колектив та його керівника Валентина Луценка відзначили Черкаська ОДА та Черкаська обласна рада, управління освіти і науки, управління у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації та Черкаська міська рада.

Сертифікати на 10000 гривень їм вручили профспілкові лідери — голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, т.в.о. голови обкому Профспілки працівників освіти і науки Галина Шевчик, голова профкому Черкаського національного Анатолій Стеценко.

Ювілейним подарунком від «Черкащанки» були кращі хореографічні композиції: «В Черкаському краї цвітуть рушники», «Ми діти твої, Україно», «Над широким Дніпром», «Біля озера» та фаворит усіх концертів «Гопак».

Із мистецькими вітаннями прийшли на свято «Черкащанки» їхні колеги: ансамбль бального танцю «Алегро», тріо «Барви», лауреат Всеукраїнських конкурсів і фестивалів естрадної пісні Олександр Недобор, зразковий ансамбль танцю «Дружба» Палацу культури «Дружба народів», зразковий ансамбль танцю «Веселка» Палацу дитячої та юнацької творчості, народний художній колектив «Вокальна студія "Карамель"».

Десятки тих, чия молодість пов’язана з колективом, знову вийшли на сцену, щоб під спалахи святкового феєрверка привітати одне одного та своїх наставників із 65-річчям улюбленого ансамблю.

— Я вдячний вам усім за підтримку, за те, що в такий непростий час ми виступаємо на міжнародних фестивалях за кордоном! Ми виправдаємо вашу довіру і високе звання хореографічної візитівки Черкас і Черкаського національного університету! — пообіцяв на завершення художній керівник «Черкащанки» Валентин Луценко.  

Нагадаємо, аматорський колектив народного танцю «Черкащанка» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького цьогоріч відзначає 65-річний ювілей.

Створений він був у 1953 році при студентському клубі Черкаського державного педагогічного інституту. Керівником колективу була Олена Діденко, концертмейстером — Михайло Мусієнко. У 1970 році в «Черкащанку» прийшов Валентин Луценко.

Свій талант танцівники демонстрували на сценах України, Росії, Молдови, Польщі, Чехії, Болгарії, Угорщини, Німеччини, Сирії, Югославії, Словенії та Кіпру. З останніх досягнень — гран-прі на VIII Міжнародному фестивалі музики, мистецтва та фольклору «Подляска Октава Культур», що відбувся у Білостоці (Польща, 2015), та нагорода на фестивалі «Квітка сонця» (Литва, 2017).

Протягом багатьох років віддає свої сили та ідеї молодим танцівникам команда художніх натхненників: художній керівник, заслужений працівник культури України Валентин Луценко, хореографи — Сергій та Жанна Захарчуни, акомпаніатор — Андрій Козлов, костюмер — Наталія Кириченко.

Колектив має амбітні творчі плани і чекає на нових талановитих учасників.

 

 


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся традиційний конкурс краси та таланту «Міс ЧНУ–2018». Організатором конкурсу сталаСтудентська рада університету за підтримки ректорату та первинної профспілкової організації ЧНУ імені Богдана Хмельницького.

У нинішньому сезоні 11 конкурсанток демонстрували свою чарівність, вроду, яскравий талант та гострий розум. Це студентки з навчально-наукових підрозділів університету: психологічного факультету, ННІ іноземних мов, ННІ історії та філософії, ННІ інформаційних та освітніх технологій, ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я, ННІ природничих наук, ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва. Родзинкою цьогорічного конкурсу краси було те, що він проводився у Всесвітній день вишиванки, тому вже з першим виходом на сцену учасниці вражали не лише своєю вродою, а й красою українського вбрання.

Нагадаємо, що 17 травня уже традиційно студенти та викладачі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького провели флешмоб до Всесвітнього дня вишиванки.

— «МІС ЧНУ–2018» — це патріотичне, розважально-інтелектуальне шоу з конкурсною та концертною програмою. Цей конкурс є своєрідною школою для наших учасниць, що розвиває у них грацію, вміння вільно триматися на сцені та допомагає продемонструвати себе та свої вміння. У свою чергу, я радий, що «Міс ЧНУ» — це ще один захід у стінах нашого вищого навчального закладу, який об’єднав нас усіх, згуртував та зробив ще більш дружніми, — зазначив під час виступу ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко.

Після проведення різних конкурсів, показів дефіле та номерів-подарунків від студентів університету, журі конкурсу на чолі із Володимиром Цибульком, членом Наглядової ради університету, українським поетом, політичним діячем, оголосило результати.

За рішенням журі, звання «Міс Вишуканість» одержала Ольга Рембалюк, студентка четвертого курсу ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва. Перемогу у номінації «Міс Ніжність» здобула Ірина Моргун, першокурсниця ННІ іноземних мов. Титул «Міс Артистичність» отримала Валерія Ткаченко, студентка першого курсу ННІ історії і філософії. У номінації «Міс Усмішка» перемогла Вікторія Полторадня, студентка третього курсу ННІ іноземних мов. Звання «Міс Грація» дісталося Ірині Шевченко, студентці першого курсу ННІ історії і філософії. Перемогла у номінації «Міс Кмітливість» Альона Стрельникова, студентка першого курсу ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва. Звання «Міс Загадковість» здобула Карина Калашник, студентка другого курсу ННІ природничих наук. Від глядачів титул «Міс глядацьких симпатій, а від журі — «Міс Талант» отримала Анастасія Роздайбіда, студентка 3 курсу ННІ фізичної культури, спорту та здоров‘я.

Найкрасивішими та найталановитішими, за оцінкою журі, стали три конкурсантки. Титул другої віце-міс отримала Ірина Ніцак, студентка 3 курсу психологічного факультету, почесне звання першої віце-міс одержала Марія Костенко, студентка 4 курсу ННІ інформаційних та освітніх технологій. А перемогла в конкурсі краси та таланту «Міс ЧНУ–2018» Анна Майданик, студентка першого курсу ННІ історії і філософії.

Владислава Самелюк, студентка ІV курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua

16 травня в актовій залі навчального корпусу № 3 Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулась церемонія святкування першого десятирічного ювілею навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва. Привітати інститут із днем заснування прийшли керівники органів державної влади та місцевого самоврядування Черкащини, представники підприємств та громадських організацій, а також численна армія випускників, зі сцени актової зали прозвучала величезна кількість привітань колективу інституту та університету.
Щирими словами побажань, квітами та грошовими преміями привітала колектив з поважною датою заввідділом тимчасово виконуюча обов’язки голови обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України в Черкаській області Галина Антонівна Шевчик. Грамоти обкому профспілки освітян та грошові премії вона вручила Десятову Тимофію Михайловичу – директору, професору кафедри педагогіки і психології, Герасімовій Наталії Євгеніївні – кандидату психологічних наук, доценту кафедри педагогіки і психології, голові профбюро; Демиденко Тетяні Миколаївні – кандидату педагогічних наук, доценту кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки. Голова первинної профспілкової організації Анатолій Іванович Стеценко у своєму привітанні, віддаючи належне значним науковим і навчально-виховним здобуткам колективу-ювіляру, побажав оптимізму, впевненості в майбутньому, не зупинятися на досягнутому, наполегливо йти вперед і вручив грошовий сертифікат.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Напередодні Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького провели дружню зустріч ветеранів — дітей війни.

Захід відбувся за підтримки ректорату, профкому та ради ветеранів Черкаського національного. Так колектив університету висловлює шану та вдячність за віддану працю своїм колегам.

— На обліку ради ветеранів ЧНУ ім. Б. Хмельницького — 57 ветеранів праці, дітей війни. Більшість із них не залишає межі своєї домівки. Для них це незабутня зустріч. Кожен із присутніх на цьому святі пропрацював в університеті понад 30-40 років. Їх поєднує спільна робота, спільні турботи, тому їм є про що поспілкуватися, — розповідає голова ветеранської ради Віра Бойко.

Частина учасників зустрічі уже не працює в Черкаському національному. Однак є й такі, що невтомно продовжують роботу, передаючи свої знання молодому поколінню. Зокрема, на зустріч прийшли доктор хімічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та наноматеріалознавства Борис Мінаєв, а також заслужений працівник культури України, художній керівник народного самодіяльного ансамблю танцю «Черкащанка» Валентин Луценко.

За довгі роки спільної праці ці люди стали дружнім колективом, тому травневе свято уже давно стало зустріччю друзів. Під час заходу кожен розповідав свою історію військових років, ділився спогадами про ті події і трудову звитягу

Привітати ветеранів завітали проректор з наукової, міжнародної та інноваційної діяльності Сергій Корновенко та голова профкому Черкаського національного Анатолій Стеценко. Вони подякували колегам за натхненні роки праці в університеті та побажали міцного здоров’я, життєвої наснаги, мирного неба.

Під час зустріч хвилиною мовчання вшанували колег, які відійшли у вічність.

 

Прес-слуба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

http://www.cdu.edu.ua/news/4999-u-cherkaskomu-natsionalnomu-orhanizuvaly-zustrich-veteraniv.html


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

5 травня профспілка Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького організувала екскурсію до Києва для 75 студентів і викладачів навчально-наукових інститутів педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва, історії і філософії, інформаційних та освітніх технологій, природничих наук, фізичної культури, спорту і здоров'я та української філології та соціальних комунікацій.

Учасникам поїздки була запропонована програма з двох частин: спочатку оглянути центральну частину Києва, а потім, залежно від напрямів своєї спеціальності, відвідати тематичні екскурсії.

Екскурсію місцями Революції Гідності 2013-2014 років проводили двоє безпосередніх учасників тих переломних для України подій.

- Уважно вслухаючись у розповідь гіда – учасника подій Революції Гідності на Майдані та бійця АТО, колишнього випускника нашого університету Романа Орищенка, поступово змінювалося і розуміння та відчуття сьогочасся: наскільки сильним є наш національний дух, – ділиться враженнями від екскурсії голова профбюро ННІ української філології та соціальних комунікацій Оксана Вертипорох.

Студенти-історики ознайомилися із експозицією Національного художнього музею України, в якому представлено понад 40 тисяч експонатів, серед яких шедеври українського живопису, скульптури і графіки від часів Київської Русі до сьогодення. Особливу зацікавленість викликала екскурсія в учасників студентського гуртка «За лаштунками історії мистецтв», які у рамках своїх наукових проектів досліджують історію українського живопису в постатях.

Насолоджувалися сучасним мистецтвом у міжнародному центрі XXI сторіччя PunchukArtCentre студенти-філологи. Також учасники екскурсії оглянули пам'ятні знаки біля корпусів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, присвячені діяльності відомих українських письменників – Платона Воронька, Остапа Вишні, Семена Скляренка.

- Поїздка була надзвичайно цікавою та пізнавальною. Такі поїздки дають нам змогу краще пізнати ті чи інші питання та знайти на них відповіді, – розповідає про свої враження студентка 2-Б курсу ННІ УФСК Альона Піщакова.

Майбутні біологи та працівники педагогічної освіти відвідали Національний ботанічний сад ім. акад. М. Гришка, зокрема, побачили красу сирінгарію, саду магнолій, оранжереї тропічної та субтропічної флори.

Студенти ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я побували на головних спортивних аренах країни: Київський палац спорту та Національний спортивний комплекс «Олімпійський», дізналися про визначні історичні події, які відбувалися на них.

Поділився своїми враженнями студент ННІ інформаційних та освітніх технологій Руслан Пархоменко: “UNIT Factory, який ми відвідали, – це навчальний заклад, де безкоштовно дають найактуальніші знання з програмування. Цей заклад розташований на території UNIT City – невеликого міста з кафе, бізнес-центром, де розвиваються стартапи, де є можливість програмувати, використовуючи найсучаснішу техніку. Загалом, нам сподобалося, але не на всі питання ми отримали відповіді, що свідчить про те, що це досить закрита організація. Архітектура UNIT City захоплює та ще більш стимулює до навчання програмуванню”.

Загалом, всі студенти отримали безліч незабутніх вражень від екскурсії до столиці нашої Батьківщини, а також побачили та почули багато цікавої інформації в руслі вивчення історії української культури. Кожна локація, на якій побували студенти, залишила позитивні емоції та враження, а сама екскурсія до столиці виявилася пізнавальною та продуктивною.

Наступного разу до Києва буде споряджено групу, до якої долучаться студенти інших навчально-наукових підрозділів.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

КИЇВ. 2 травня. УНН. У зв’язку з введенням нових правил близько 15% громадян потрібно буде звернутися до органів соцзахисту за переоформленням субсидії. Про це повідомили у прес-службі Мінсоцполітики, передає УНН.

“У зв’язку з введенням нових правил з надання субсидій близько 15% громадян потрібно буде звернутися до органів соціального захисту за переоформленням субсидії”, — сказано у повідомленні.

Повторно — заяву і декларацію — потрібно буде подати:

  • Орендарям житла.
  • Внутрішньо переміщеним особам.
  • Тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб.
  • Тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.
  • Тим сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року.
  • Тим сім’ям, які саном на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го.

Нагадаємо, раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період. Тепер це відбуватиметься двічі на рік — у травні і жовтні.

Преважній більшості громадян, які отримують субсидії і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, — загалом це приблизно 80-85% нинішніх субсидіантів — як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі й без необхідності звертатися до органів соціального захисту.

Джерело: УНН
http://www.unn.com.ua/uk/news/1728335-u-minsotspolitiki-rozpovili-komu-treba-pereoformiti-subsidiyi#.WumsrHzCoOU.facebook

Знайти нас на карті

Контакти

  • 18031
  • м. Черкаси бул. Шевченка, 81, каб. 126,127
  • тел. 35-44-82
  • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Top