Первинна профспілкова організація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького — Статті за датою: лютого 2018

20 лютого 2018 року відбулася звітна конференція комітету Первинної профспілкової організації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. На конференції були присутні 94 делегати від усіх підрозділів університету. Також у роботі взяли участь перший проректор університету Мойсієнко Василь Миколайович та заввідділом соціального захисту та охорони праці обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України в Черкаській області Берестовий Іван Федорович, були запрошені проректори, директори інститутів і декани факультетів.

У рамках заходу присутні заслухали звіт очільника Первинної профспілкової організації Стеценка Анатолія Івановича та голови ревізійної комісії Гривачевської Катерини Сергіївни про роботу профкому за 2017 рік. У своїй доповіді Анатолій Іванович зупинився на основних моментах роботи первинки. Так, голова профкому підкреслив, що робота профспілки, перш за все, була спрямована на захист прав та інтересів працівників та студентів університетської громади. Значна увага приділялась матеріальній підтримці членів профспілки, культурно-масовій та оздоровчій роботі, організації дитячого дозвілля та відпочинку. Конструктивний діалог з адміністрацією дозволив вирішувати гострі питання трудових та соціально-економічних відносин.

Голова ревізійної комісії Гривачевська Катерина Сергіївна підтвердила відповідність діяльності профкому статуту та плану роботи на 2017 рік. Результати перевірки виявили, що всі витрати були доцільними і відповідали статутним вимогам. Кошторис на 2018 рік складений з урахуванням усіх чинних норм оплати праці, грошових виплат та актуальних витрат на проведення культурно-масових, спортивних заходів та статутної діяльності профкому.

В обговоренні доповідей виступили делегати та запрошені конференції, які позитивно оцінили роботу профкому й запропонували конструктивні пропозиції щодо поліпшення його роботи в майбутньому. Зокрема, директор ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я Нечипоренко Леонід Анатолійович звернув увагу на необхідність посилити роботу первинки з інформування спілчан про оздоровлення та запропонував поновити проведення спортивних змагань «Спартакіада здоров’я» серед викладачів.

У виступі доцента кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Майбороди Галини Яківни пролунало побажання посприяти відновленню медичного профогляду працівників та покращити медичний супровід студентів і викладачів, які навчаються і працюють у 2-му та 4-му навчальних корпусах.

Професор кафедри історії України ННІ історії і філософії Боєчко Владислав Федорович побажав профспілці і надалі залишатися на сторожі гідних умов трудової діяльності та оплати праці.

Студентка 3-го курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій Снісаренко Юлія Сергіївна, яка представила роботу комісії профкому зі студентами, запропонувала у 2018 році приділяти більше уваги пошуку нових форм заохочення профлідерів.

Перший проректор університету Мойсієнко Василь Миколайович акцентував увагу присутніх на постійній плідній співпраці на партнерській основі адміністрації університету та профкому. У своєму виступі, з-поміж інших конструктивних пропозицій, наголосив на необхідності долучення профспілки до профорієнтаційної роботи університету та активізації роботи над створенням нової редакції Колективного договору.

Берестовий Іван Федорович, виступаючи перед присутніми, підкреслив, що сьогодні профком університету пропагує ідею свідомого членства в профспілці через конкретні дії. Разом з тим він звернув увагу профспілкового комітету на необхідність посилення роботи з охорони праці, допомоги ветеранам АТО та пообіцяв усіляку підтримку з боку обкому.

Після обговорення та відповідей на запитання делегати та учасники конференції визнали роботу профкому задовільною і затвердили основні завдання на наступний рік.

Згідно порядку денного звітної конференції делегатами також було одноголосно підтримана пропозиція включення до складу профкому новообраного голову профбюро ННІ природничих наук Іллюху Олександра Володимировича.

У своєму заключному слові Стеценко Анатолій Іванович зауважив, що для профспілки завжди було і буде головним та пріоритетним завданням − захист соціально-економічних прав студентів, викладачів, співробітників університету. Тому всі критичні зауваження та побажання будуть обов`язково враховуватися у подальшій роботі первинки.

 «Нам разом потрібно думати, як краще працювати аби вивести профспілкову роботу на якісно новий рівень. Необхідно змінювати форми і методи спілкування із соціальними партнерами, роботодавцями і владою для ефективного відстоювання прав та гарантій молоді», – такими словами Голова Профспілки Георгій Труханов відкрив роботу семінару-наради голів первинних профспілкових організацій осіб, які навчаються.

Захід, організований ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, розпочав свою роботу сьогодні, 21 лютого 2018 року, у Дитячому позаміському закладі оздоровлення «Пуща-Водиця».

Георгій Труханов у своєму слові поінформував молодь про стан справ у профспілковому русі України та окреслив міжнародні тенденції. За його словами, студлідерам варто брати на озброєння кращі практики роботи європейських профспілок і впроваджувати їх у своїх навчальних закладах.

Насамкінець виступу Голова Профспілки побажав студентству плідної роботи у напрацюванні шляхів вирішення актуальних проблем молоді, аби бути готовими до змін.

Далі розмова йшла про нові виклики діяльності профспілкових організацій, суть яких розкрили заступники Голови Профспілки Сергій Романюк та Ольга Чабанюк. Зокрема, мова йшла про зміну підходів діяльності профкомів відповідно до новацій часу, створення нових комунікаційних майданчиків з молоддю у закладах вищої освіти, збереження та залучення нових – активних і свідомих членів профспілки. Під час цієї дискусії досвідчені колеги поділилися своїми напрацюваннями та досвідом такої роботи у форматі «питання – відповідь».

Методичну частину семінару продовжив завідувач відділу організаційної роботи апарату ЦК Профспілки – Володимир Миронов. За допомогою мультимедійної презентації та наочного матеріалу було розкрито питання організаційної роботи в первинній профспілковій організації. Адже ефективність діяльності організацій, їх вплив на стан і вирішення завдань у колективах значною мірою залежить від налагодженості та чіткості оргроботи.

Загалом нарада розрахована на три робочих дні. У роботі ще заплановано круглий стіл із питань перспектив розвитку студентського профспілкового руху, обговорення питання стипендіального забезпечення, гуртожитків. Програмою також передбачено тренінг «Успішність профспілкового лідера: принципи, завдання, мотивація, допоміжні засоби».

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

https://pon.org.ua/novyny/6182-studentstvo-u-profsplkovomu-rus-ukrayini-narada-golv-profkomv.html

Четвер, 22 лютого 2018 08:03

Проведене засідання профкому

14 лютого 2018 р. відбулося чергове засідання комітету Первинної профспілкової організації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Розпочав засідання голова профкому Анатолій Стеценко з пропозиції кооптувати в члени профкому і затвердити головою профбюро ННІ природничих наук Іллюху Олександра Володимировича замість Конограя Володимира Анатолійовича, який змінив основне місце роботи. Кандидатура Іллюхи О. В. була затверджена присутніми одноголосно. Також голова профкому проінформував про роботу президії обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України в Черкаській області, до участі в якій він був запрошений.

Окремим блоком очільником профспілки були представлені питання, що стосувалися підготовки до звітної профспілкової конференції. Для затвердження присутнім були запропоновані проекти звітних доповідей голови профкому і голови ревізійної комісії.  Також члени профкому погодили кошторис витрат з профбюджету на 2017 р. і 2018 р., ліміт залишку коштів у касі.

Присутніми було розглянуто ряд питань, затверджених в робочому порядку, що стосувалися харчування малозабезпечених студентів, організації  екскурсії до Водяників, виділення грошової допомоги ювілярам та по смерті батьків співробітників.

Члени профкому розглянули низку звернень працівників та студентів, які потребують матеріальної допомоги на лікування та трагічними сімейними обставинами. Виділено кошти на ці потреби в сумі 9 тис. грн.

Наступне засідання профкому заплановане на кінець березня. 

Понеділок, 19 лютого 2018 07:57

Звітна конференція

Профком Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького пропонує всім бажаючим переглянути документальний фільм “Міф”, який у прокаті з 08.02.18 р. у ТРЦ «Любава».

Це історія про яскраве життя і трагічну смерть Василя Сліпака "Міфа" –  українського оперного співака зі світовим ім'ям і унікальним голосом.

Він покинув велику сцену в Парижі, щоб стати воїном і віддав життя, захищаючи Україну. Реальна історія героїзму і самопожертви вразить в саме серце кожного та змусить задуматися над власним життям.

Студенти, які є членами профспілки, мають можливість відвідати кіносеанс за рахунок профкому. Запис проводиться у каб. 127, навчальний корпус №1 або за телефоном: +380969496207; +380633512440 (Людмила Андріївна).

 

Не зволікай, кількість безкоштовних квитків обмежена.

На запити з місць щодо застосування постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р. № 23 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», щодо збільшення розмірів надбавок педагогічним працівникам за «престижність праці», яка набирає чинності з 1 січня 2018 року, Профспілка працівників освіти і науки України повідомляє наступне.

Зазначеною постановою внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України  від 23.03.2011 № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» та від 14.01.2015 № 6 «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам».

Змінами до постанови Кабінету Міністрів України № 373 граничний розмір надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування, тобто усім педагогічним працівникам, збільшено з 20% до 30% посадового окладу (ставки заробітної плати).

Обмежено мінімальний розмір надбавки всім педагогічним працівникам величиною не менше 5%, який був відсутній у попередній редакції постанови Кабінету Міністрів України № 373.

Але підвищення розміру надбавки до 30% розмежовано у часі залежно від посад педагогічних працівників, типів закладів освіти, предметів навчального плану.

Встановлено, що з 1 січня 2018 року надбавка в граничному розмірі до 30%, тобто від 20% до 30% включно, встановлюється керівникам закладів загальної середньої освіти, їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям та викладачам закладів професійної (професійно-технічної) і вищої освіти, які викладають предмети згідно з Державним стандартом загальної середньої освіти.

До закладів загальної середньої освіти належать навчальні заклади, зазначені у попередній редакції статті 9 Закону України «Про загальну середню освіту», що діють за Статутами, розробленими відповідно до вимог Закону України «Про загальну середню освіту» в редакції до змін, внесених Законом України «Про освіту» від 5.09.2017 № 2145-VII, а також у чинній редакції.

Відповідно до переліку посад педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963, до посад керівників закладів загальної середньої освіти зокрема відносяться:

– директори, їх заступники з навчальної, виховної, навчально-виховної, методичної, виробничої, навчально-методичної, навчально-виробничої роботи; 

– завідувачі філією, заступники завідувача філією з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи; 

– завідувачі навчальної (педагогічної) частини закладів охорони здоров'я та соціального забезпечення; 

вчителі (включаючи вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів), викладачі загальноосвітніх дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) і вищої освіти.

При цьому розмір надбавки з 1 січня 2018 р. не може бути меншим, ніж 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) та не вище 30% таким педагогічним працівникам:

  • керівникам шкіл, в яких апробують державний стандарт початкової освіти відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988, їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям таких шкіл;

  • керівникам шкіл, в яких навчання хоча б в одному з початкових класів здійснюватиметься за державним стандартом початкової освіти в рамках реалізації зазначеної Концепції, їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям таких класів зазначених шкіл;

  • вчителям української мови і літератури шкіл з навчанням мовами національних меншин, зокрема російською та іншими, що передбачені відповідними навчальними планами закладів загальної середньої освіти.

Всім іншим педагогічним працівникам усіх типів закладів та установ освіти, зокрема дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої, післядипломної освіти, методичних установ тощо, надбавка в розмірі до 30% посадового окладу (ставки заробітної плати), тобто від 20% до 30 % включно, може бути встановлена з 1 вересня 2018 року.

При цьому неприпустимо зменшувати надбавку тим педагогічним працівникам, яким вона виплачувалася у граничному розмірі 20%, оскільки пунктом 6.3.20 Галузевої угоди на 2016-2020 роки Сторони Угоди рекомендують керівникам закладів освіти встановлювати її в максимальному розмірі.  Відповідно до пункту 68 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, педагогічним працівникам щомісячно виплачується заробітна плата, встановлена при тарифікації.

Крім того, відповідно до статті 32 Кодексу законів про працю України та пункту 5.3.17 Галузевої угоди про зміну істотних умов праці, зокрема розмірів оплати, працівники, серед яких педагогічні, мають бути повідомлені не пізніше ніж за два місяці.

Згідно з пунктом 1.4 Угоди її положення діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти, які перебувають у сфері дії сторін Угоди, і є обов'язковими для включення до колективних договорів, угод нижчого рівня.

Олексій Шандра — студент навчально-наукового інституту історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, спільно з «Громадським телебаченням: Черкаси» започаткував проект «На районі». Головна мета програми — дослідження історії міста Черкаси.

— Незважаючи на те, що я навчаюся в інституті історії і філософії, я займаюсь журналістикою, — розповідає Олексій. — Я давно мріяв зробити історичний телепроект про Черкаси. З цією ідеєю звернувся до Олексія Хуторного — головного редактора «Громадського телебачення: Черкаси». Він зацікавився і погодився допомогти, — розповідає Олексій.

Проект «На районі» — це напівдокументальна історична програма,окремі випуски якої розповідають про історію Черкас через історію районів міста. Таку концепцію обрали, щоб охопити більшу частину інформації про становлення Черкас та детально розповісти про всі віхи розвитку міста. Кількість випусків програми залежить від кількості основних, найбільш відомих районів Черкас. Поки що з кількістю серійне визначились, оскільки невідомо,чи наберемо достатньо інформації про всі райони.

Наразі вийшла перша серія проекту «На районі». У випуску йдеться про історію району Митниця. Показано історію мікрорайону, починаючи від того, яким він був на початку ХХ століття, як він змінювався, і до сьогодення — до спорудження житлового мікрорайону. Переглянути першу серію можна на сайті «Громадського телебачення: Черкаси»  в рубриці «Проекти». Подальші випуски також публікуватимуться в цьому розділі.

— Тепер ми працюємо над другою серією про район Казбет, — каже автор. — У розробці — матеріали про районХімселище, про розвиток промисловості, яка позиціонувала Черкаси як місто хіміків, а також про Південно-Західний, Криваліївський райони. Ще одна серія буде присвячена Центру. Зокрема є ідея розповісти про головну вулицю міста — бульвар Шевченка, про те, як він змінювався протягом сторіччя. Можливо, дослідимо історію вулиці Хрещатик, оскільки вона довгий час була центральною, — ділиться планами Олексій Шандра.

Над створенням випусків «На районі» Олексій працює разом із командою «Громадського телебачення: Черкаси». Інформацію для програм вони шукають у Черкаському обласному архіві, Центральному державному кінофотофоноархіві України імені Г. С. Пшеничного. Чимало матеріалу надають герої випусків. Спікерів для програм шукають через особисті знайомства, шляхом поширення інформації в соціальних мережах. Олексій запрошує усіх, кому відомі цікаві факти з історії районів міста Черкаси або ж знайомий з їхніми довгожителями, надсилати інформацію на його сторінку в Facebook.

 

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Під час нещодавньої прес-конференції директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій поінформував громадськість про особливості зовнішнього незалежного оцінюванняв 2018 році.

Зокрема, він наголосив, що у 2018 році, як у попередні роки, мета проведення ЗНО – державна підсумкова атестація випускників системи загальної середньої освіти та рейтингування навчальних досягнень учасників, які планують вступати до закладів вищої освіти. 

Оцінку ДПА встановлюватимуть у шкалі 1–12 балів за будь-який результат, отриманий випускником, натомість результат за шкалою 100–200 балів – лише тим учасникам, які подолають поріг «склав/не склав».

Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні почнеться 6 лютого 2018року і триватиме до 19 березня 2018 року. 

Змінити реєстраційні дані буде можливо до 2квітня.

«Одним з обов’язкових документів для реєстрації є реєстраційна картка, формування якої здійснюється за допомогою сервісу «Зареєструватися», розміщеному на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти (testportal.gov.ua).

Створити реєстраційну картку можна самостійно або звернутися до одного з пунктів реєстрації, перелік яких буде розміщено на сайті Українського центру.

Для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, як і в попередні роки, особа може обрати не більше чотирьох навчальних предметів.

Випускники закладів загальної середньої освіти поточного року під час реєстрації також мають зазначити, з яких обраних ними навчальних предметів результати зовнішнього незалежного оцінювання будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію. При цьому має бути враховано, що як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти зараховують результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів:

  • українська мова і література (українська мова);

  • математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття);

  • навчальний предмет за вибором випускника з такого переліку: математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька мови, біологія, географія, фізика, хімія.

Для проходження державної підсумкової атестації можна обрати й математику, й історію України.

Учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які в поточному навчальному році мають складати державну підсумкову атестацію з української мови, проходитимуть її у формі зовнішнього незалежного оцінювання, про що мають вказати під час реєстрації.

Після оформлення реєстраційної картки необхідно сформувати комплект реєстраційних документів та подати його до закладу освіти, у якому навчаються(особи, які складатимуть ДПА у формі ЗНО), або надіслати (бажано рекомендованим листом) на адресу регіонального центру, вказану в контрольно-інформаційному листі (інші категорії осіб).

Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень і реєстраційне повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані особам, які проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання за адресою навчального закладу, в якому вони навчаються, іншим категоріям – за адресою, вказаною під час реєстрації.

Для успішної реєстрації на ЗНО основним документом, який посвідчує особу, є паспорт. Саме його копію має вкласти до комплекту документів майбутній учасник. Норму щодо можливості подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта громадянина України для реєстрації для участі в ЗНО особами, яким станом на 1 вересня року не виповнилося 16 років, що передує року їх участі в тестуванні, вилучено. Зміни відбулися відповідно до вимог чинного законодавства (паспорт громадянина України має бути отриманий особою, яка досягла 14-річного віку.

У разі недотримання вимог щодо реєстрації (ненадання документа, що підтверджує достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці; надання недостовірної інформації; неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації; неможливості створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання відповідно до медичного висновку) особі може бути відмовлено в реєстрації.

 

За матеріалами сайту УЦОЯО

Знайти нас на карті

Контакти

  • 18031
  • м. Черкаси бул. Шевченка, 81, каб. 126,127
  • тел. 35-44-82
  • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Top