Первинна профспілкова організація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького — Статті за датою: вересня 2017

Незабутнім і феєричним концертом «Віват, оперета!» привітали з професійним святом працівників Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

— Це подарунок від ректорату та профспілкового комітету університету, — зазначив, вітаючи колектив, ректор Олександр Черевко.

Напередодні свята університетська родина отримала багато привітань. Почесну грамоту Верховної ради України за особливі заслуги перед Українським народом ректор вручив професору Андрію Гусаку. Почесну грамоту Черкаської обласної державної адміністрації отримала директор Навчально-наукового центру фізико-хімічних досліджень, професор Тетяна Запорожець, грамоту обласної ради було вручено директору ННІ економіки і права, доценту Василю Андрусяку.

Подяками Міністерства освіти і науки України нагороджено доцента кафедри екології та агробіології Володимира Конограя, завідувача кафедри фонетики та граматики англійської мови, доцента Тамілу Кравченко, вченого секретаря університету, доцента Наталію Андрусяк.

Нагрудний знак «Почесна відзнака ректора» отримали Лариса Бутенко — старший викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, В'ячеслав Гаценко — старший викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання та спортивних ігор, Валерій Гриценко — завідувач, доцент кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, Олександра Педченко — доцент кафедри глибинної корекції і психолого-соціальної реабілітації.

Грамоти Черкаського національного університету отримали Марина Барановська — завідувач відділу наукової бібліотеки, Віталій Веретельник — старший викладач кафедри інформаційних технологій, Марина Виноградова — методист вищої категорії інституту доуніверситетської підготовки та післядипломної освіти, Лариса Завгородня — завідувач, доцент кафедри видавничої справи, редагування та теорії інформації, Олеся Ляховець — старший викладач кафедри дошкільної освіти, Анастасія Ришкова — викладач кафедри німецької філології, Світлана Гальченко — доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, Гліб Баришніков — викладач кафедри хімії та наноматеріалознавства.

Ректор подякував за гарну роботу всьому університетському колективу.

— Ми можемо пишатися своїм університетом, який об’єднав багато талантів, здібностей, дарувань. Саме тому ми є навчальним, науковим, виховним центром краю. Наш «золотий фонд» — це наші професори, доктори наук та доценти, кандидати наук. Наші здобутки втілюються у рейтинги, які ми впродовж останніх років значно покращили. Ми ведемо серйозну міжнародну діяльність. Однак, у нас ще багато роботи на шляху до європейського рівня життя. Українцям треба визначитися зі своїм світоглядом, своєю мовою, церквою, героями та європейськими прагненнями. І наш колектив університету робить багато для виконання цих завдань.

За словами ректора, університету чітко бачить власну перспективу. Він з вдячністю згадав про ветеранів, колишніх працівників, на здобутки яких опирається нинішнє покоління освітян. Адже 97 років, які незабаром відсвяткує університет — це вже історія, традиції, це міцна університетська родина. А свято, яке в цю неділю відзначають усі освітяни — тепле й родинне, бо стосується людей усіх професій і занять.

Голова профспілкового комітету Анатолій Стеценко нагадав, що Черкаський національний — це ще й одна з найбільших серед профспілок Черкащини. Він подякував ректорату за підтримку всіх ініціатив і запевнив, що колектив ЧНУ — єдиний, і в цьому його сила.

Анатолій Іванович вручив Почесні грамоти Черкаського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України, а також Почесні грамоти та подяки профкому Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Людмилі Болотовій, Оксані Вертипорох, Валентині Шпак, Олені Дем'яненко, Вірі Бойко, Андрію Касяну та Марині Захарченко.

Святковий настрій працівникам ЧНУ подарували академічний симфонічний оркестр Черкаської обласної філармонії, диригент — заслужений діяч мистецтв України Олександр Дяченко та солісти Київського національного театру оперети, лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів Олександр Чувпило, Валерія Туліс, Анна Коваль. Вони блискуче виконали популярні арії та дуети з оперет Імре Кальмана, Франца Легара, Йоганна Штрауса, Жака Офенбаха.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Президент України підписав Закон України № 2145-VІІІ «Про освіту», прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року.

Ухвалення цього Закону дозволить провести глибоку всеосяжну освітню реформу, яка підвищить якість освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці. Він забезпечить реальні кроки до включення України до європейського освітнього простору.

«Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої», – зазначив Петро Порошенко.

Президент особливо наголосив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі. Закон забезпечує рівні можливості для всіх, бо гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар'єри в Україні.

У той же час Глава Держави підкреслив важливість неухильного дотримання при здобутті освіти гуманітарних прав національних меншин, які проживають на території України.

 

За матеріалами офіційного Інтернет-представництва Президента України

Ректорат та профспілковий комітет Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького підготували колективу подарунок до Дня працівників освіти.

Напередодні професійного свята на працівників ЧНУ ім. Богдана Хмельницького чекає концертна програма у виконанні академічного симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії за участю солістів Київського національного театру оперети.

Прозвучать популярні арії та дуети з оперет І. Кальмана, Ф. Легара, Й. Штрауса, Ж. Оффенбаха.

Концерт відбудеться 28 жовтня о 14:00 у Черкаській обласній філармонії.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Профспілка Черкаського національного університету піклується про дітей працівників. За підтримки первинної профспілкової організації, ректорату та ініціативної групи батьків зі складу працівників ЧНУ були організовані навчальні гуртки, пізнавальні курси, а також спортивна секція. Їх  вже не перший рік із задоволенням відвідують діти співробітників навчального закладу.

На заняттях творчої студії «Флора» діти долучаються до естетичного пізнання та формування практичних вмінь і навичок декоративно-прикладного мистецтва. Дітлахи навчаються малювати, робити аплікації, формувати букети із квітів, опановують техніку декупажу тощо. Кожне заняття є тематичним (морська, Різдвяна, Великодня тематика).

Спорт для дітей завжди радість. Спортивна секція для школярів та дошкільнят зорієнтована на ознайомлення з основами фізичного виховання. Основна увага спрямована на легку атлетику. Це комплексний вид спорту, що містить різні види спортивних дисциплін. 

Батьки задоволені не менше, ніж діти, бо можуть не турбуватися про організацію дозвілля в позаурочний час.

Творчі студії та гуртки й цьогоріч чекають своїх маленьких вихованців.

Запис у кабінеті 126 НК № 1 (Кабінет профкому)

Творча студія «Флора» (флористика, декор, декупаж) для дітей

від 5 до 18 років:

Понеділок —15:00-18:00

 Четвер —  15:00-18:00 

Заняття в аудиторії гуртожитку № 4 на першому поверсі.

 

Спортивна секція для дітей від 5 до 18 років:

Вівторок — 18:00-19:00

Заняття в спортивному залі НК № 3 (3-й поверх)

 

Члени комісії з роботи з дітьми працівників, студентів, аспірантів, докторантів профкому університету — Оксана Вертипорох та Марина Захарченко

 
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Четвер, 21 вересня 2017 12:58

Засідання профкому 20.09.2017

20 вересня 2017 р. відбулося перше в новому навчальному році розширене засідання профспілкового комітету Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Участь у ньому взяли члени профкому, представники адміністрації університету – перший проректор Мойсієнко В. М., головний бухгалтер Платошкіна Т. Л., провідний інженер-будівельник Ковалець С. Б., голови студрад гуртожитків. До порядку денного, окрім поточних, затверджених планом роботи профкому були включені надзвичайно актуальні для сьогодення питання про зменшення обсягів споживання та ощадливого використання електроенергії в гуртожитках і навчальних корпусах та забезпечення навчальним навантаженням викладачів-членів профспілки. У ході тривалих дебатів присутні змогли прийняти конструктивні та компромісні рішення поставлених проблем.

Голова профкому Стеценко А. І. доповів про кількісні зміни в складі профкому, які виникли в результаті завершення навчання студентами Бондуровською К. Ю. та Трейдіним В. А. Також присутні були поінформовані про заходи з нагоди святкування Дня працівників освіти, затверджено порядок відвідування басейну в жовтні-грудні 2017 р. працівниками та студентами університету. Заступник голови профкому Новікова О. М. висвітлила хід приймальної кампанії першокурсників до лав Профспілки.

До відома членів профкому були доведені постанови, прийняті в робочому порядку, серед яких: про святкування Дня першокласника, про надання коштів на харчування малозабезпечених студентів, у зв’язку із захворюванням, з нагоди ювілеїв та народженням дітей тощо. Загалом загальна сума грошової допомоги членам профспілки склала 10600 грн.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 40 Кодексу Законів про працю України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом в разі скорочення чисельності або штату працівників.

Державна служба України з питань праці роз’яснила деякі питання про законодавчі вимоги, яких має дотримуватися роботодавець у разі прийняття такого рішення та про відповідальність у випадку їх невиконання.

  • Звернення до профспілки щодо проведення консультацій з питань скорочення чисельності або штату працівників

Згідно зі статтею 49-4 КЗпП та статтею 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» роботодавець не пізніше як за 3 місяці до намічуваних звільненьз причин економічного, технологічного, структурного чи аналогічного характеру або у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією, зміною форми власності підприємства, установи, організаціїповинен надати первинним профспілковим організаціям інформацію щодо заходів по звільненню працівників та провести з ними консультації, включаючи інформацію про причини наступних звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про терміни проведення звільнень, а також провести консультації з профспілками про заходи щодо запобігання звільненням чи зведенню їх кількості до мінімуму або пом’якшення несприятливих наслідків будь-яких звільнень.

  • Визначення переважного права на залишення на роботі у разі скорочення чисельності працівників

На підставі змін, які передбачаються в штатному розписі, визначаються конкретні працівники, які підлягають звільненню. При визначені працівників, які підлягають звільненню, необхідно враховувати переважне право на залишення на роботі, яке надається працівникам із більш високою кваліфікацією й продуктивністю праці, що визначено статтею 42 КЗпП.

При визначенні переважного права на залишення на роботі слід враховувати пільгові категорії громадян, звільнення яких з ініціативи роботодавця заборонене. Згідно статті 184 КЗпП звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням.

  • Попередження працівників про можливе скорочення чисельності або штату працівників та пропонування іншої роботи.

Відповідно до вимог статті 49-2 КЗпП про звільнення у зв’язку з скороченням чисельності або штату на підприємстві, в установі, організації працівники попереджаються не пізніше ніж за 2 місяці.

Одночасно з попередженням про звільнення роботодавець пропонує працівникам іншу роботу на тому ж підприємстві.

У першу чергу пропонується робота за відповідною спеціальністю, а у випадку відсутності — інша робота (як вакантна посада, що відповідає кваліфікації працівника, так і вакантна посада, що передбачає виконання роботи більш низької кваліфікації або з нижчим рівнем оплати праці), яку працівник може виконувати з урахуванням стану здоров’я.

З пропозицією про переведення роботодавець має звертатися до працівника не лише при попередженні про наступне звільнення, але й протягом усього строку попередження, якщо на підприємстві з’являються нові вакансії (наприклад, при звільненні працівників інших категорій).

При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації працівник, за своїм розсудом, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно.

  • Повідомлення Державної служби зайнятості України про заплановане масове вивільнення.

Частиною третьою статті 49-2 КЗпП визначено, що у разі якщо вивільнення є масовим відповідно до ст. 48 Закону України «Про зайнятість населення», власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про заплановане вивільнення працівників.

Відповідно до ст. 48п. 4 ч. 3 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, інформацію про: заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 31.05.2013 № 317 затверджено Порядок подання форми звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці»Інформація подається не пізніше ніж за два місяці до вивільнення працівників до територіального органу Державної служби зайнятості України за місцем реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

  • Звернення до первинної профспілкової організації (профспілкового представника) щодо скорочення чисельності або штату працівників.

Статтею 43 КЗпП визначено, що розірвання трудового договору з підстав, передбачених п. 1ч. 1 (крім випадку ліквідації підприємства, установи, організації) ст.  40 цього Кодексу може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника), первинної профспілкової організації, членом якої є працівник.

Важливим для профспілки є дотримання п’ятнадцятиденного строку розгляду подання роботодавця, як це передбачено частини 1 статті 39 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Необхідно також дотримуватися вимог вказаної статті та частини 5 статті 43 КЗпП, якими встановлено, що профспілковий орган повідомляє власника або уповноважений ним орган про прийняте рішення у письмовій формі в триденний термін після його прийняття. У разі пропуску цього строку вважається, що профспілковий орган дав згоду на розірвання трудового договору(частина 5 статті 43 КЗпП).

  • Звільнення працівника, видача йому трудової книжки та проведення розрахунку.

Звільнення працівників повинно відбуватись не раніше закінчення двомісячного попереджувального строку.

За наявності згоди працівника (заяви про скорочення строку попередження) його звільнення за пунктом 1 статті 40 КЗпП України до закінчення двомісячного строку є правомірним. Інше тлумачення означає обмеження встановлених статтею 43 Конституції України прав попередженого про звільнення працівника, який знайшов нове місце роботи, а також щодо вільного вибору роботи та заборони використання примусової праці.

У день звільнення працівнику видається належно оформлена трудова книжка та копія наказу про звільнення (стаття 47 КЗпП).

Відповідно до ст. 44 КЗпП при припиненні трудового договору згідно п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, (у тому числі грошової компенсації за всі невикористані ним дні щорічної відпустки згідно статті 38 КЗпП України та вихідної допомоги згідно статті 44 КЗпП), провадиться в день звільнення згідно статті 116 КЗпП.

Відповідно до статті 265 КЗпП посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством, зокрема, шляхом накладення штрафу інспекторами праці Держпраці.

Верховна Рада України прийняла закон «Про освіту», який започатковує реформу освіти в Україні. «За» проголосували 255 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Як повідомляє офіційний портал Парламенту, закон регулює суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти.

Законом встановлено: «Кожен має право на якісну та доступну освіту. Право на освіту включає право здобувати освіту впродовж усього життя, право на доступність освіти, право на безоплатну освіту у випадках і порядку, визначених Конституцією та законами України.

Закон передбачає, що право особи на освіту може реалізовуватися шляхом її здобуття на різних рівнях освіти, в різних формах і різних видів, у тому числі шляхом здобуття дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та освіти дорослих.

Закон визначає державну політику у сфері освіти, згідно з якою «освіта є державним пріоритетом, що забезпечує інноваційний, соціально-економічний і культурний розвиток суспільства. Фінансування освіти є інвестицією в людський потенціал, сталий розвиток суспільства і держави».

Державну політику у сфері освіти визначає Верховна Рада України, а реалізують Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки, інші центральні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Законом встановлено, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.

Документ схвалений з урахуванням пропозицій Комітету з питань науки і освіти.

Як уже повідомлялося, що Профспілка працівників освіти і науки України постійно надавала свої пропозиції та зауваження до законопроекту

 

За матеріалами офіційного порталу Верховної Ради України

Усіх бажаючих відвідати екскурсію до резиденції митрополитів Буковини і Далмації в м. Чернівці, Кам'янець-Подільської та Хотинської фортець, чекаємо в профкомі (навчальний корпус № 1 кабінет 127). Запис триватиме до 02 жовтня 2017 року.

Зі святкування Дня знань розпочався 2017–2018 навчальний рік у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. Університетська родина  поповнилася 97-им поколінням студентів.

Щоб привітати провідний навчальний заклад Черкащини, на святкову лінійку завітали перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, член Наглядової ради університету Віталій Коваль, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Білорусь (2007–2010), екс-міністр культури і туризму України Ігор Ліховий, заступник начальника управління освіти і науки Черкаської ОДА Валентина Ткаченко, голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, голова обкому Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Жалдак, генеральний директор філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція» Михайло Калініченко, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, настоятель храму Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія Володимир Штокало та священик храму, випускник ЧНУ Андрій Шиманович.

Ректор університету Олександр Черевко повідомив святкове зібрання, що цьогоріч у Черкаський національний вступили 2158 першокурсників. Він привітав їх із набуттям статусу студента:

— Цей навчальний рік знаковий тим, що все прогресивне українство відзначає сторіччя Української революції. Він символічний ще й тому, що саме сьогодні набула чинності Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Заради цього чотири роки тому українські студенти вийшли на Майдан, розпочавши нову сторінку в історії України. Тому особливо почесно сьогодні розпочинати своє студентське життя.

Олександр Володимирович нагадав, що студентську родину ЧНУ цьогоріч поповнили 35 першокурсників, чиї батьки воюють на сході. 55 студентів служили або зараз несуть службу в зоні АТО. Війна забрала життя двох наших випускників, а п'ятеро студентів втратили своїх батьків. Ректор подякував усім, хто боронить наш мир і спокій. Привітав і майбутніх офіцерів запасу, які навчаються на єдиній в області кафедрі військової підготовки, й іноземних студентів із 15 країн світу, які сьогодні навчаються в університеті.

Слова вдячності ректор адресував колективу університету, його професорсько-викладацькому складу:

— Завдяки вашій щоденній праці до нас ідуть студенти, які з часом виростають у професіоналів високого класу. Завдяки вам та вашим учням Черкаський національний університет за оцінкою роботодавців входить у топ-50 університетів  України. Попереду на нас чекає велика робота. Вірю, що разом ми зможемо реалізувати непрості завдання, що стоять перед університетом!

— Вітаю з правильним вибором, адже саме Черкаський національний університет є флагманом сучасної, модернової, креативної освіти на теренах Черкаської області. Дякую усьому професорсько-викладацькому складу та керівництву університету за те, що долучаєтесь до розробок, проектів, програм, які втілюються в життя Черкаською обласною державною адміністрацією, — звернувся до  учасників урочистей Віталій Коваль.

Ігор Ліховий закликав молодь зафіксувати стан святкової ейфорії початку нового життєвого періоду:

— Ви маєте бувати в бібліотеках, ходити в туристичні походи, відвідувати дискотеки, малювати, танцювати, співати, але насамперед я вам раджу пам’ятати, що ви маєте унікальну можливість за ці 5 років набути знань!

Сам Ігор Ліховий зізнався, що закінчив політехнічний університет, став міністром і послом і, за його словами, йому ніколи не були зайвими знання.

— Навчання — важлива складова нашого життя. Вона дає ту основу, яка потрібна, щоб ви навчилися  системно мислити, аналізувати, робити висновки, вибір в житті, комунікувати між собою — звернувся з напутнім словом митрополит Іоан.

Батьківські емоції хвилювання, гордості та радості за свою дитину, як ніхто, відчула одна з наймолодших професорів навчального закладу, доктор фізико-математичних наук, випускниця університету й мати першокурсника Тетяна Запорожець:

— Високі бали спрямовували нас у столичні імениті виші, але син не з чуток знав, як і хто навчає студентів Черкаського національного та зробив свій вибір. Переконана, його успіхи будуть залежати не лише від університету, а й від його власних старань і наполегливості.

Тетяна Василівна побажала батькам мудрості в підтримці дорослих дітей, викладачам —  плідної наукової ниви і зацікавлених студентів, а Черкаському національному університету імені Богдана Хмельницького — процвітання на благо багатої, сильної і суверенної України.

Голова студентської ради університету, магістр навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва Юлія Нечипоренко привітала нове покоління студентів від імені всієї студентської громади.  «Першачки» проголосили клятву першокурсника.

Творчі дарунки учасникам урочистостей подарували мистецькі колективи університету та міста: гурт «Жива музика» під керівництвом Анатолія Рибака, народний самодіяльний ансамбль танцю «Черкащанка» під керівництвом Валентина Луценка, запальна команда «WAY UP GREW», вихованці школи танцю Максима Оробця «MAX DANCE», тренер Наталія Степанок.

А під звуки духовного гімну України у виконанні камерного хору «Канон» у небо здійнялися жовто-блакитні кульки, символізуючи мрії і сподівання всіх присутніх.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: 
cdu.edu.ua
http://www.cdu.edu.ua/news/4053-my-tebe-zberezhem-my-tebe-vidbuduiemo-znov-klialysia-pershokursnyky-ukraini-video.html

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: 
cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

П'ятниця, 01 вересня 2017 11:50

День першокласника в ЧНУ

День першокласника в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького — це традиційне свято. Воно щороку збирає в навчальному закладі діток працівників університету, щоб привітати їх з новим життєвим етапом.

День першокласника започаткований профспілкою університету в 2001 році. Відтоді напередодні 1 вересня для дітей працівників університету, які є членами профспілки, проводять екскурсію місцем роботи батьків та вручають подарунки. Цього року малеча відвідала музеї навчального закладу: зоологічний, археологічний, музей історії університету.

Наостанок першокласники були запрошені до конференц-зали, де відбуваються засідання ректорату, вченої ради та інші важливі події. Марія Боєчко, яка є представницею славетної університетської династії, виступила з чудовим віршем про школу. Голова профкому Анатолій Стеценко передав слова вітання від ректора університету Олександра Черевка та вручив школярикам подарунки. Сподіваємося, що така подія залишиться в пам’яті дітей надовго.
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Знайти нас на карті

Контакти

  • 18031
  • м. Черкаси бул. Шевченка, 81, каб. 126,127
  • тел. 35-44-82
  • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Top