Первинна профспілкова організація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького — Статті за датою: червня 2017

Конвенція ООН про права дитини була одноголосно прийнята Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року – через 30 років після ухвалення Декларації прав дитини і через 10 років після оголошення Міжнародного Року Дитини. У ній викладено, які саме дії і що саме повинні здійснювати держави, їх уряди, неурядові організації, засоби масової інформації і приватні особи для забезпечення дотримання прав дітей.

Щороку, 1 червня, в Україні відзначається свято маленьких громадян нашої країни –Міжнародний день захисту дітей.

Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги – батьків, вихователів, учителів, наставників.

Саме заради здійснення всіх дитячих мрій та сподівань, заради їхнього щастя дорослі готові долати всі труднощі і перешкоди.

Сьогодні цей день набуває особливого значення, адже на превеликий жаль, і в Україні є діти, яким бракує тепла, дружнього спілкування з однолітками, справжнього дитинства і мирного неба над головою!

 

Щиро бажаємо вам, дорогі наші маленькі друзі, вашим батькам, бабусям і дідусям, миру, міцного здоров’я, щастя, добра та сімейного затишку.

Нехай дитинство буде яскравим, захоплюючим, сповненим любові, ласки та добра!

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

31 травня відбулося чергове засідання Первинної профспілкової організації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Засідання розпочалося з того, що голова профкому Анатолій Стеценко поінформував про поточну діяльність первинки, акцентуючи увагу присутніх на ході переговорного процесу щодо нової редакції Колективного договору, підготовки приміщень гуртожитків до ремонтів у літній період, особливостей розподілу навчального навантаження та ставок науково-педагогічних працівників.

У зв’язку з припиненням трудових відносин з університетом Даніловою В. Ю., було одноголосно прийнято рішення про кооптування до складу профкому Таран Лесі Василівни, провідного фахівця планово-фінансового відділу.

Також розглядали деякі особливості літнього оздоровлення працівників, їх дітей, студентської молоді, зокрема, було наголошено на оздоровчій кампанії на університетській базі та умовах здешевлення й часткової компенсації вартості путівок працівникам і членам їх родин.

Згідно з порядком засідання, була запропонована до розгляду й одноголосно затверджена нова редакція Положення про грошову виплату. Також членами профкому були погоджені і затверджені чергові відпустки працівників апарату профкому. Підтримано ініціативи щодо виділення коштів на поїздку студентів ННІ української філології та соціальних комунікацій до Лебединського Свято-Миколаївського жіночого монастиря та на святкування 55-річчя ННІ іноземних мов.

Приємним моментом засідання стало відзначення члена профкому, студентки 4 курсу ННІ економіки і права Бондуровської Катерини Юріївни з нагоди перемоги в конкурсі краси «СтудМіс Черкащини – 2017».

Були розглянуті звернення працівників та студентів, які потребують матеріальної допомоги на оздоровлення, лікування, у зв’язку з трагічними сімейними обставинами. Виділено кошти на ці потреби в сумі 7000,00 грн. Наступне засідання профкому заплановане на середину червня. 

Відповідно до п. 1 ст. 40 КЗпП України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадку змін в організації виробництва і праці в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Звільнення з цієї підстави допускається якщо неможливо перевести працівника за його згодою на іншу роботу.

Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.

Відповідно до статті 43 КЗпП України розірвання трудового договору з підстав, передбачених п. 1 ст. 40 КЗпП може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника) первинної профспілкової організації, членом якої є працівник.

Частиною 3 статті 41 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та частиною 3 статті 252 КЗпП України передбачено, що звільнення членів виборного профспілкового органу підприємства, установи, організації (у тому числі структурних підрозділів), його керівників, профспілкового представника (там, де не обирається виборний орган профспілки), крім додержання загального порядку, допускається за наявності попередньої згоди виборного органу, членами якого вони є, а також а також вищого виборного органу цієї професійної спілки. Подання роботодавця має розглядатися у присутності працівника, щодо якого воно подано.

Орган первинної профспілкової організації повідомляє роботодавця про прийняте рішення у письмовій формі у триденний термін після його прийняття. У разі пропуску цього терміну вважається, що профспілковий орган дав згоду на розірвання трудового договору.

Рішення профспілки про ненадання згоди на розірвання трудового договору має бути обґрунтованим. У разі, якщо в рішенні немає обґрунтування відмови у згоді на звільнення, роботодавець має право звільнити працівника без згоди виборного органу профспілки.

Розглядаючи трудовий спір суд має з’ясувати, чи містить рішення профспілкового органу про відмову у наданні згоди на розірвання трудового договору правове обґрунтування такої відмови, і не вправі давати оцінку обґрунтованості самого рішення.

І лише у разі відсутності в рішенні обґрунтування відмови у наданні згоди на розірвання трудового договору власник або уповноважений ним орган має право звільнити працівника без згоди виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника).

Такий висновок міститься в рішенні Апеляційного суду Вінницької області (справа №127/1618/17)

Первинна профспілкова організація навчального закладу прийняла рішення не надавати згоду на звільнення працівника, обґрунтувавши його тим, що адміністрацією навчального закладу допущені порушення діючого трудового законодавства, нормативних документів: не було проведено у встановлені строки консультації з профспілкою щодо працевлаштування працівників, які не забезпечені навчальним навантаженням; належним чином не організовано профорієнтаційну роботу; не забезпечено належним чином роботу приймальної комісії; не запропоновано позивачу вакантні посади, на які були прийняті нові працівники з липня по жовтень 2016 року; відмовлено позивачу у прийнятті на вакантні посади; ігнорувалися звернення первинної профспілкової організації, не надавалися на них повні, мотивовані відповіді.

Згідно з рішенням суду обґрунтована відмова профспілкового органу в згоді на звільнення є підставою для поновлення працівника на роботі.

 

У спортивній залі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбувся півфінал Студентської баскетбольної ліги України Таскомбанк.

За місце у фіналі команда ЧНУ боролося з командою Національного університету Львівська Політехніка. У драматичній боротьбі Черкаський національний університет поступився суперникам з рахунком 96:95.

Майже дві третини командних очок черкащан набрав Олександр Кобець з суперліговим досвідом у складі Черкаських Мавп — 58 очок, 9 підбирань. У переможців найкращим став Павло Кич — 17 очок, 11 підбирань, 2 передачі.

— Дякуємо команді ЧНУ ім. Б. Хмельницького за гарну гру та нестримне прагнення до перемоги, — зазначив перший проректор університету Василь Мойсієнко. — Окрема подяка лідеру команди Олександру Кобцю, який впродовж турніру демонстрував високу якість гри та неймовірну результативність. Вболіваємо за наших баскетболістів у матчі за третє місце з командою Запорізького класичного приватного університету.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Сторінка 2 із 2

Знайти нас на карті

Контакти

  • 18031
  • м. Черкаси бул. Шевченка, 81, каб. 126,127
  • тел. 35-44-82
  • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Top