Первинна профспілкова організація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького — Статті за датою: червня 2017

Делегація Черкаського національного університету взяла участь у вшануванні памʼяті жертв німецько-радянської війни в Україні, поклавши квіти до меморіального комплексу на Пагорбі Слави.

22 червня 1941 року війська Німеччини напали на територію колишнього СРСР. Указом Президента від 17 листопада 2000 року № 1245 цю дату проголошено Днем скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Відтоді Українці щорічно вшановують пам'ять загиблих під час цих трагічних подій.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 

Уряд на своєму черговому засіданні затвердив новий прогнозний рівень середньої заробітної плати у 2017 році на рівні 7100 гривень замість запланованого 5988 гривень.

Станом на кінець травня розмір середньої зарплати становить 6600 гривень, за розрахунками сягне позначки 7100 гривень до кінця року. Фонд оплати праці збільшиться з 666 млрд грн до 796 мільярдів гривень.

Нагадаємо, що інформація про підвищення рівня середньої зарплатні до рівня 7,5 тисяч грн була озвучена ще восени 2016 року Державної фіскальної служби України.

 

Ще одне веселе та змістовне літо в університетському таборі провели діти та онуки працівників Черкаського національного. Урочистості з нагоди завершення табірної зміни «Дніпровська хвиля» відбулися 21 червня на Університетській площі.

Ректор Олександр Черевко подякував профспілковій організації університету та усім, хто вже третій рік поспіль сприяє роботі табору. Він висловив упевненість у тому, що за цей місяць вихованці «Дніпровської хвилі» стали міцнішими, розумнішими та мудрішими, адже вони провели його у стінах Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. «Цей місяць минув так непомітно завдяки вашій активності. Мине ще один рік, і ми зробимо все, щоб знову зібрати вас у таборі. Адже турбота про дітей — це головне в нашому житті», — зазначив Олександр Володимирович.

Голова профспілкового комітету Анатолій Стеценко пригадав, як три роки тому вперше виникла ідея організувати табір. Нині він став приємною університетською традицією, яка вносить свої позитивні нотки у літній відпочинок малечі.

Подяки ЧНУ ім. Б. Хмельницького вручили директору табору Олені Рясній та заступниці Ользі Дунаєвській. Олена Рясна розповіла про те, що цьогоріч відбулися традиційні пізнавальні екскурсії, діти відпочивали на узбережжі Дніпра, побували на цікавих і корисних для загального розвитку малечі майстер-класах. Все це, на її думку, відбулося завдяки ентузіазму та самовідданості організаторів, батьків і активності дітей.
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Вдячне батьківське слово організаторам і вихователям сказали викладачі Любов Кібальник та Микола Пасічний. 

Діти порадували присутніх художніми номерами.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Четвер, 22 червня 2017 09:36

Відбулося засідання профкому

         20 червня відбулося останнє в цьому навчальному році засідання комітету первинної профспілкової організації Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Членам профкому був запропонований невеликий за обсягом, але насичений важливими питаннями проект порядку денного.

Засідання профкому розпочалося зі звіту голови ревізійної комісії Катерини Гривачевської з виконання профспілкового бюджету за 5 місяців 2017 року. Відповідний акт, який був попередньо розглянутий і схвалений членами ревізійної комісії, за результатами обговорення був підтриманий членами профкому одноголосно.

Жваве обговорення викликало серед присутніх голів профбюро питання про попередній розподіл ставок навчально-педагогічних працівників. У результаті дискусії було ухвалене рішення про звернення до Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України, в якому викласти пропозиції щодо нівелювання негативного впливу на стабільність діяльності трудового колективу університету, як наслідок нововеденних державних нормативних актів. Для .підготовки такого звернення створено робочу групу у складі 5 осіб.

Також члени профкому були ознайомлені з пропозицією комісії профкому по роботі з дітьми співробітників, аспірантів, докторантів і студентів щодо грошової виплати керівному складу і обслуговуючому персоналу табору «Дніпровські хвилі» за результатами роботи табірної зміни. Це рішення було підтримано одноголосно.

Голова профкому Анатолій Стеценко озвучив постанови, прийняті в робочому порядку – про надання фінансової допомоги народному ансамблю «Черкащанка» для участі в VII Міжнародному фольклорному фестивалю «Квітка сонця» та про передплату періодичних видань на ІІ півріччя 2017 року.

 

Присутні розглянули звернення працівників та студентів, які потребують матеріальної допомоги на оздоровлення, лікування та у зв’язку з народженням дитини. 

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відкрили меморіальну стелувидатному українському історику, філологу, етнографу, фольклористу, ботаніку, поету і першому ректору Київського університету, духовному побратимові Тараса Шевченка, нашому землякові Михайлу Максимовичу.

Пам’ятний знак розмістили на фасаді наукової бібліотеки Черкаського національного університету.

У 2014 році, коли великому уродженцю Черкащини виповнилося 210 років, за ініціативи директора наукової бібліотеки Григорія Голиша, професора, завідувача кафедри української літератури та компаративістики Володимира Поліщука і за підтримки керівника навчального закладу Олександра Черевка вчена рада рішенням від 16 вересня 2014 року присвоїла ім’я Михайла Максимовича науковій бібліотеці.Ідею встановити йому меморіальну стелу вдалося реалізувати через три роки.

Засвідчити цю подію прибули заступник начальника управління освіти і науки Черкаської ОДА Валентина Ткаченко, начальник управління містобудування та архітектури Черкаської ОДА Василь Дмитренко, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігор Волошин, викладачі, студенти.

Скульптурна композиція стала дипломною роботою цьогорічного випускника кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Єгора Терехова. Він взяв на себе левову частку витрат на виготовлення пам’ятного знака. Наукове і творче керівництво проектом здійснив один із класиків сьогоденної скульптури Шевченкового краю, заслужений художник Іван Фізер.

— Людина живе стільки, скільки живе пам’ять про неї. Університетська громада дбає про збереження пам’яті своїх видатних земляків. Проводиться велика дослідницька, просвітницька робота. Взимку ми відкрили меморіальну стелу Олександрові Захаренку. Сьогодні робимо ще один крок для збереження пам’яті про Михайла Максимовича. Дякую всім, хто долучився до цієї святої справи. Дякую і автору стели Єгору Терехову. Його ім’я відтепер увійшло в історію університету. Адже ми з вами сьогодні утверджуємо Україну в Україні і в такий неспокійний час будуємо мирне життя, — зазначив, відкриваючи стелу, ректор університету Олександр Черевко.

За сприяння у реалізації проекту Григорій Голиш подякував завідувачеві кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Тетяні Касьян, директорам навчально-наукових інститутів Ігорю Погрібному, Наталії Земзюліній, Юрію Кононенку.

А Валентина Ткаченко наголосила, що Черкаський національний робить величезну і важливу роботу зушанування і збереження історичної пам’яті нашого краю, з популяризації видатних його постатей.

Своє вітання з Богуславця, малої батьківщини “людини-академії” Михайла Максимовича, привезли заступникдиректора Богуславецького навчально-виховного комплексу імені Михайла Максимовича Тетяна Москаленко і її учениця.

А керівник проекту, професор Іван Фізер наголосив, що така дипломна робота є великою честю для студента і його керівника.

Учасники урочистостей поставили колективну відмінну оцінку за дипломну роботу випускникові Єгору Терехову.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

http://www.cdu.edu.ua/news/3773-stela-mykhailovi-maksymovychu-prykrasyla-universytetsku-biblioteku-shcho-nosyt-ioho-imia.html

 


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Напрями дієвого соціально-економічного захисту прав спілчан вимагає від профспілкових структур усіх рівнів солідарності і єдності, результативності захисних функцій, вдосконалення організаційної побудови й фінансового зміцнення, здійснення конкретних кроків для свого оновлення. Саме такі питання стали предметом обговорення на круглому столі «Шляхи вдосконалення роботи первинної профспілкової організації. Практичний досвід захисту працівників через колективний договір», що відбувся 15 червня 2017 року у Києві.

У виступах Голови Федерації профспілок України Григорія Осового, його заступників, представників профспілок різних рівнів, галузей та регіонів зазначалось: самим профспілкам належить здійснити справжню реформу з провадження ідеології сучасного профспілкового руху, основою якого є самоорганізація людей праці для захисту своїх прав та усвідомленого членства в профспілці. Працівникам важливіше показати навіть не те, що вони додатково отримають, будучи членами профспілки, а те, що вони втрачають, залишаючись неорганізованими.

Учасники круглого столу наголошували, що первинні профспілкові організації перебувають на передньому краї захисту прав найманих працівників та активно шукають нові форми й методи своєї роботи в умовах жорсткого наступу на права працівників, зниження їх життєвого рівня через зростання цін і тарифів на комунальні послуги, порушення роботодавцем трудових прав працівників та утиск прав профспілок.

За роки незалежності відбулися кардинальні зміни в структурі галузей господарства держави, утворилися нові організаційні форми господарювання, транснаціональні кампанії руйнують усталені трудові відносини, зростає трудова міграція та число працівників, зайнятих на умовах аутсорсингу (використання запозиченої праці). Але профспілки ще не стали тим суспільним інститутом, на який переважно покладаються громадяни в пошуках захисту своїх прав та інтересів.

У виступах підкреслювалось: вкрай актуальною є для первинних профспілкових організацій повсякденна організаційна робота, активний пошук резервів збільшення профспілкового членства, насамперед через залучення в профспілкові лави молоді.

Профспілки, хоч і не без труднощів, набувають притаманних їм функцій здійснення представництва, захисту прав та інтересів найманих працівників, виступають проти спроб утиску профспілкових прав і свобод, розбудовують громадянське суспільство.

Після обговорення актуальних питань захисту людини праці через колективний договір,учасники круглого столу ухвалили Рекомендації, у яких зокрема зазначається, що найголовнішими завданнями для профкомів первинних профспілкових організацій в нинішніх умовах є:

– формування у членів профспілок усвідомленого профспілкового членства, активної позиції щодо захисту своїх прав;

– залучення до профспілки усіх працюючих на підприємстві, в установі, організації;

– організація систематичного навчання членів профспілки, їх інформування про діяльність профкому та вищих профспілкових органів; формування позитивного корпоративного іміджу профспілки;

– інформатизація та пропаганда профспілкової діяльності; розроблення систем переваг профспілкового членства на підприємстві, в установі, організації, у т.ч. через передбачення їх в колективному договорі;

– налагодження соціального діалогу з роботодавцем задля покращення соціально-економічного становища працівників, створення здорового морально-психологічного клімату в колективі.

Учасники круглого столу закликали усі профспілкові структури до єдності, солідарності, згуртованості заради головної мети своєї діяльності – захисту прав працюючої людини.

За матеріалами ФПУ

Малеча працівників Черкаського національного університету, яка нині відвідує літній табір «Дніпровська хвиля», провела один день на узбережжі Дніпра. Діток ласкаво зустріла навчально-наукова база «Сокирне».

Адміністрація табору підготувала цікавий рухливий квест для малят. Потім діти бавилися на пляжі, засмагали, грали у волейбол. Було проведено танцювальний конкурс з нагородженням смайликами-оцінками всіх учасників. Частували дітей їжею, приготованою на відкритому вогні.

Нагадаємо, що літній дитячий табір «Дніпровська хвиля» для дітей та онуків працівників Черкаського національного університету традиційно організовано спільними зусиллями керівництва та профкому навчального закладу. 

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

http://www.cdu.edu.ua/news/3762-malecha-z-dniprovskoi-khvyli-v-hostiakh-u-sokyrnomu.html


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Міністерством освіти і науки визначено структуру 2017-2018 навчального року та надані роз'яснення щодо розробки навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів на наступний навчальний рік.

Відповідним листом, зокрема, визначено строки проведення канікул та варіанти припинення навчального процесу, методологію розробки робочих навчальних планів та інші особливості проведення наступного навчального року в українських школах.

У документі зазначається, що навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності має розпочатися у День знань – 1 вересня і закінчитися не пізніше 1 липня 2018 року.

Тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів без врахування днів, коли діти припиняли навчання з незалежних від них причин – карантин, температурний режим тощо.

У випадку встановлення школою 5-денного навчального тижня відпрацювання уроків по суботах допускатися не буде, оскільки це призведе до перевищення тижневого гранично допустимого навантаження на учнів.

Перелік предметів для державної підсумкової атестації учнів 4, 9 та 11 класів, а також форму та терміни її проведення у 2018 році буде затверджено МОН додатково.

У відомстві повідомляють, що школи спільно з органами місцевого самоврядування можуть приймати рішення щодо запровадження карантину, припинення чи продовження навчального процесу з поважних причин, надання учням вихідних для підготовки і проведення державної підсумкової атестації або зовнішнього незалежного оцінювання, а також визначати дати проведення свята «Останній дзвінок» та вручення документів про освіту. При цьому, менша кількість проведених вчителем уроків через об’єктивні обставини не може бути причиною вирахувань із заробітної плати.

Варіанти щорічних Типових навчальних планів школи обиратимуть самостійно залежно від типу закладу, його спеціалізації, освітніх запитів учнів і їхніх батьків та з урахуванням кадрового та матеріально-технічного забезпечення.

Лист МОН про структуру 2017-2018 навчального року також містить рекомендації щодо особливостей розроблення робочих навчальних планів, розподілу навчального часу для учнів для початкової, основної та старшої школи, гранично допустимого навантаження на одного учня, поділу класів на групи при вивченні окремих предметів тощо.

Також у 2017-2018 навчальному році школи можуть долучитися до пілотування нових Типових навчальних планів для старшої школи, проекти яких розміщено на офіційному сайті профільного міністерсва, шляхом впровадження інтегрованих курсів, розробивши індивідуальні робочі навчальні плани для 10-х класів.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

У рамках проекту Міжнародної організації праці «Зміцнення системи інспекції праці та механізмів соціального діалогу» розпочато пілотну кампанію з виявлення незадекларованої праці. Про це інформує на своєму сайті Державна служба України з питань праці.

Перший етап кампанії стосується Львівської, Одеської, Херсонської та Черкаської областей.

Серед основних завдань кампанії:

– визначення заходів і способів інформаційно-роз’яснювальної роботи;

– пошук оптимальних інструментів виявлення на підприємствах неоформлених працівників;

– організація збору й аналізу отриманої інформації;

– налагодження належної взаємодії із зацікавленими органами державної влади, територіальними громадами та соціальними партнерами (роботодавцями та профспілками).

За матеріалами сайту Державної служби України з питань праці

1 червня у Міжнародний день захисту дітей відбулося урочисте відкриття щорічної зміни в приуніверситетському таборі «Дніпровська хвиля». Табір організовано для дітей та онуків працівників університету завдяки спільним зусиллям керівництва та профкому навчального закладу.

Святковий концерт відбувся на Університетській площі. Діти співали веселих українських пісень, розповідали вірші, танцювали та гралися, а дорослі висловлювали свої сподівання.

Ректор університету Олександр Черевко привітав зі святковим днем дітей та подякував профкому, колегам, вихователям і всім, хто спільними зусиллями щорічно сприяє організації «Дніпровської хвилі»:

— Я впевнений, коли б кожного з нас запитали, яке наше найбільше досягнення, кожен без вагань відповів би — діти. У таборі діти потрапляють у середовище, де працюють їхні батьки, знайомляться з вищим навчальним закладом, розважаються і розвиваються. Головне, щоб вони накопичили сили та нові знання на наступний навчальний рік.

Голова профкому ЧНУ Анатолій Стеценко розповів, що цьогоріч організатори підготували нову програму з цікавим та змістовним наповненням. А літня пора, за його словами, буде сприяти оздоровленню дітей і на березі Дніпра. 

— Якщо діти будуть здорові та щасливі, то і їхні батьки будуть добре працювати, — з посмішкою наголосив Анатолій Іванович.

Вітальне слово від батьків сказали директор навчального-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій Ігор Погрібний та заступник директора навчально-наукового інституту історії і філософії Світлана Гальченко.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Сторінка 1 із 2

Знайти нас на карті

Контакти

  • 18031
  • м. Черкаси бул. Шевченка, 81, каб. 126,127
  • тел. 35-44-82
  • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Top