Первинна профспілкова організація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького — Статті за датою: травня 2017
Вівторок, 30 травня 2017 09:18

Засідання профкому

31 травня 2017 року відбудеться засідання профкому університету. Місце проведення в конференц-залі навчального корпусу №1, час – 14.30.

Акцією «Долонька добра» студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького закликали підтримати викладача психологічного факультету Надію Дерій.

Акція була проведена за ініціативи декана психологічного факультету Лариси Туз, голови профбюро Ірини Дударенко, заступника профбюро психологічного факультету Катерини Чмирь  та голови студентської ради факультету Лілії Добровольської. Підтримав проведення заходу і студент ЧНУ, депутат міської ради Артур Акопян.

Молодь психологічного факультету (Таня Гальченко, Юлія Колісніченко, Лілія Дікая, Анастасія Михайлович та інші) власноруч виготовили паперові «долоньки добра». Їх вручали тим, хто долучався до акції та матеріально підтримав викладача. Жінці була проведена дорога операція, тому всі виручені кошти передано їй на реабілітацію.

Студенти та викладачі просять відгукнутися небайдужих до чужого горя людей та допомогти родині Надії Дерій матеріально.

Картка ПриватБанк: 4149 4978 7023 5316.

Телефони: 0975202627 (чоловік), 0636999153 (син).

Члени профбюро психологічного факультету
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

ЦК Профспілки спрямовано звернення до профільного комітету ВРУ  з вимогами не допустити звуження гарантій педагогічним, науково-педагогічним працівникам та спеціалістам освіти щодо рівня оплата праці, фінансування галузі,  запровадження 36 годинного робочого тижня для вчителів тощо.

Профспілка категорично виступає проти запровадження норми про встановлення мінімального посадового окладу педагогічного працівника на рівні трьох прожиткових мінімумів для працездатної особи замість проголосованої у першому читанні норми про мінімальний оклад педагога на рівні трьох мінімальних заробітних плат.

Особливу стурбованість викликає звуження державних гарантій в рівні оплати праці науково-педагогічних працівників, зокрема посадовий оклад викладача-стажиста передбачається у розмірі на 25% вище окладу педагогічного працівника за найнижчою посадою і буде меншим на 1000 гривень від розміру посадового окладу педагогічного працівника, що оплачуватиметься за 15 тарифним розрядом.

ЦК Профспілки наполягає на підвищенні на 20% посадового окладу педагогічного працівника, який пройшов сертифікацію, замість доплати, яка не формує новий розмір посадового окладу.

Необхідно передбачити норму про встановлення державних гарантій педагогічним працівникам на підвищену оплату праці за роботу з дітьми з особливими освітніми потребами та при інклюзивному навчанні.

Профспілка категорично не погоджується з включенням до робочого часу педагогічних працівників, крім навчальної роботи, також методичної та організаційної робіт. Це загрожує запровадженню для вчителів, вихователів, викладачів, музичних керівників та інших педагогічних працівників 36 годинного чи більшої тривалості робочого тижня. Необхідно передбачити норму, що робочий час педагогічних працівників, залежно від їх посад, включає навчальну, виховну, методичну та іншу педагогічну роботу, за виконання окремих видів якої встановлюється додаткова оплата.

Не можна погодитися з нормою законопроекту стосовно забезпечення державою асигнувань на освіту в розмірі не меншому 7% валового внутрішнього продукту. Адже фактичні обсяги фінансування освіти в розмірі 6-7% внутрішнього валового продукту забезпечують лише часткове фінансування навчальних закладів. Видатки в такому обсязі забезпечують лише 40% потреби на оплату праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та спеціалістів освіти в розмірах, гарантованих статтею 57 чинного Закону України «Про освіту». Наполягаємо на  гарантіях щодо забезпечення державою бюджетних асигнувань на освіту в розмірі, не меншому десяти відсотків валового внутрішнього продукту.

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Середа, 24 травня 2017 06:56

Екскурсія до Львову

19-22 травня 30 студентів і працівників Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького за організаційної підтримки первинної профспілкової організації відвідали чарівний Львів. Доторкнутися до дивовижної історії, насиченої яскравими подіями та знаменитими постатями історії міста допомагали черкащанам цікаві оповідання місцевого гіда-екскурсовода Ігоря. Прогулянки вуличками, вимощеними середньовічною бруківкою, містичні легенди соборів і каплиць, смакування традиційними львівськими солодощами і кавою подарували вирій незабутніх вражень. Справжньою родзинкою подорожі стали відвідування підземель Театру опери, Домініканського монастиря і Костелу отців Єзуїтів.

«Море емоцій, океан натхнення та купа спогадів, - це лише маленька частинка, яку Львів залишив нам. Ми плануємо обов’язково повертатися у Львів, щоб знову відкривати для себе нове і нове», − такий відгук студенти залишили про поїздку.

«Дякуємо профкому за поїздку. Такі події змушують вірити в казку! Ви навіть не уявляєте скільки яскравих вражень і щасливих хвилин ви нам подарували. Львів не тільки зберігає таємниці минулого, він створює майбутнє. Він приваблює ексклюзивом архітектури, атмосферою романтики, подихом історичності. Історія Львова настільки ж яскрава та дивовижна, як і саме місто, насичена цікавими подіями та знаменитими постатями. Сьогодні Львову вже понад 760 років і йому про що розповісти» – враження працівників університету.

Своє 55-річчя відзначив навчально-науковий інститут іноземних мов Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

У рамках свята упродовж тижня відбувалися зустрічі за круглим столом випускників різних поколінь, ювілейні виставкові експозиції, благодійний ярмарок, святкова лотерея, квести, змагання. Викладачі та студенти провели День відкритих дверей та розповіли про свій інститут на обласному телебаченні.

Святкові заходи завершилися концертом під назвою: «Дім, який всі називають ІН’ЯЗ»

Привітав один із найстарших інститутів університету ректор Олександр Черевко.

— Розвиток нашої Alma mater неможливо уявити без інституту іноземних мов, — зазначив він. — Важливість вашої праці вийшла на перший план. Адже нині економіка інтегрована, світ відкритий. Україна щойно отримала безвізовий режим і прагне стати повноцінним членом європейського співтовариства. Університет теж активно розвивається. Вже восени ми готуватимемо фахівців за новими спеціальностями — міжнародна економіка і міжнародні відносини.

Ректор подякував за роботу директору інституту Людмилі Швидкій та науковцям, які працюють на семи кафедрах інституту, побажав їм нових звершень та вручив сертифікат на три тисячі гривень.

Грошовий подарунок інститут отримав і від профспілкового комітету університету. Голова профкому Анатолій Стеценко зазначив:

— Ваша місія особлива. Ви є містком між Україною та країнами світу.

Привітали іноземників і колеги з інших інститутів.

— Дякую всім, хто відчуває себе членом нашої сім’ї! — звернулася до учасників та гостей свята директор Людмила Швидка. — Ми відсвяткували свій ювілей достойно, зустрілися і з випускниками, і з ветеранами, і з абітурієнтами. Наша 55-річна історія — це люди, які досягли успіху і в Україні, і за кордоном. Нами підведено підсумки роботи, а зараз запрошую всіх просто відпочити разом!

Завершився вечір незабутнім концертом, який підготували викладачі, студенти та випускники інституту.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

П
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 

 

Делегація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького на чолі з ректором Олександром Черевком пройшла останнім шляхом Кобзаря у день перепоховання його праху на рідній українській землі.

Традиційно 22 травня в Канів до могили Тараса Шевченка приїздять патріоти з усієї України та з-за кордону.

— Найбільший геній, якого народила українська земля, завжди був для українців захисником і оберегом, — зазначив на мітингу Віце-Прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко. — І сьогодні, вклоняючись йому, ми повинні дати собі слово, що будемо згадувати його не лише раз на рік, а пам’ятати протягом усього життя і не забувати його безсмертні рядки.

— У свій час Україна пробудилася в Шевченкові, — зауважив голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко. — Сьогодні він повинен пробудитися в кожному з нас. Нині ми відзначаємо століття початку Української революції 1917–1920 років. І саме заповіт Кобзаря підняв тоді національно-визвольну хвилю. Ми отримали урок про надважливість єдності. Зараз це якнайкраще розуміють наші бійці, які борються за Україну на Сході. Саме Тарасове слово на їхніх прапорах, у бліндажах, у листах, які бійцям пишуть дітлахи з усієї України. Його слово в їхніх серцях. Як і щоразу, коли Україна в небезпеці, ми повинні пам’ятати пророчі вірші Великого Кобзаря! І маємо вірити, що «… на оновленій землі врага не буде, супостата…».

Цього дня на Тарасовій горі згадали ще багато пророчих Шевченкових слів. По-особливому зазвучали рядки його «Розритої могили» з вуст АТОвця-кіборга.

Учасники ходи поклали квіти до Кобзаревої могили, помилувалися прекрасною українською природою, послухали твори Шевченка у виконанні мистецьких колективів Черкащини та оглянули виставку народних майстрів під Чернечою горою.

— Я багато років поспіль приходжу в цей день вклонитися Тарасу Шевченку, — зазначив Олександр Черевко. — Свого часу привів усю Черкащину на Чернечу гору, а тепер запровадив цю традицію в університеті. І вже втретє наша делегація у складі проректорів, голови профспілкового комітету, директорів інститутів, деканів факультетів, професорів, студентської ради, представників козацької сотні імені Богдана Хмельницького і всіх охочих приїздять у Канів. Слід відзначити, що цьогоріч виставку художніх робіт у Каневі розгорнула кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва нашого університету. Виставлялися роботи викладачів кафедри — народного художника Івана Бондаря, заслуженого художника Івана Фізера та члена спілки художників Олесі Кравчук, а також кращі роботи студентів.

Ректор подякував усім, хто взяв участь у ході, а також профспілковому комітету, який спільно з ректоратом університету організував паломництво на Чернечу гору.

 

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

       


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

19 травня 2017 р. в конференц-залі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького за участі голови первинної профспілкової організації Анатолія Стеценка та проректора з виховної роботи та іміджевої діяльності Галини Гаврилюк відбулося нагородження учасниць конкурсу краси «Міс ЧНУ – 2017».

7 дівчат, які є членами первинної профспілкової організації, отримали грошові нагороди від обкому Профспілки працівників освіти і науки України в Черкаській області в розмірі 500 грн. кожній. Також Анатолій Іванович вручив студенткам профспілкові подяки й побажав подальших успіхів і перемог.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі – Порядок контролю) та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю (далі – Порядок нагляду).

Відповідно до затвердженого Порядку контролю право на здійснення інспекційних відвідувань з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин мають інспектори праці Державної служби України з питань праці та її територіальних органів і виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад.

У пункті 5 Порядку контролю визначено перелік підстав для здійснення інспекційних відвідувань. Такими підставами, зокрема, є звернення працівника щодо порушення законодавства про працю, звернення фізичної особи про порушення стосовно неї правил оформлення трудових відносин, рішення суду, повідомлення органів державного нагляду (контролю), правоохоронних органів, інформації органів Держстату, ДФС, ПФУ, профспілкових організацій, а також за рішенням керівника органу контролю щодо виявлення неоформлених трудових відносин.

Порядок контролю передбачає, що у разі виконання у встановлені строки припису про усунення порушень заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються, крім випадків, якщо йдеться про факти використання праці неоформлених працівників, несвоєчасної виплати заробітної плати або виплати її в неповному обсязі, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці. У таких випадках заходи щодо притягнення до відповідальності застосовуються одразу після закінчення перевірки і одночасно із внесенням припису.

За письмовою заявою роботодавця інспектори можуть проводити аналіз стану дотримання законодавства про працю. За результатами такого аналізу роботодавець до відповідальності не притягується.

Порядком нагляду передбачена процедура виявлення порушень та недоліків під час здійснення повноважень з контролю за додержанням законодавства про працю виконавчими органами міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та центральними органами виконавчої влади.

За матеріалами сайту Державної служби України з питань праці

Субота, 13 травня 2017 07:43

Інформаційні зустрічі

У березні – квітні 2017 р. з метою ознайомлення з роботою первинної профспілкової організації Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького були проведені зустрічі студентів навчально-наукових інститутів і факультетів із працівниками профкому. До роботи заходу були залучені  заступник голови профкому Олена Новікова, заступник голови профкому по роботі зі студентами Катерина Чмирь, фахівець профкому Людмила Анурова, голови профбюро навчальних підрозділів.

На зустрічах розповідалося про особливості роботи профспілкової організації зі студентами, участь профспілкових активістів у громадському житті університету і міста. Це стало для молоді своєрідною мотивацією для подальшої співпраці з профспілкою.

Окремим блоком робочого обговорення стали роз’яснення про порядок нарахування субсидій, поінформовано про заходи, які заплановані на весняні і літні місяці, екскурсійні й оздоровчі програми профкому.

Під час зустрічей важливу роль було відведено обговоренню проблеми доступу до публічної інформації. Всі інформаційні матеріали і оголошення, профільні накази і розпорядження, плани робіт тощо, розміщуються на сайті первинної профспілкової організації, сторінках в соцмережах.

Як зазначили студенти – учасники цих зустрічей, важливо, щоб така робота набула регулярного характеру, а вони, в свою чергу, готові більш активно долучаться до подальшої співпраці.

Субота, 13 травня 2017 07:36

Поїздка до Кропивницького

27 квітня за фінансової підтримки первинної профспілкової організації Черкаського національного університету співробітники наукової бібліотеки ім. М. Максимовича мали можливість відвідати Дендропарк у Кропивницькому. Навесні у цей казковий куточок, що розташований у центрі України, приїдять тисячі гостей, щоб насолодитися неймовірною красою і квітучих сортових голландських тюльпанів. Також наші працівники мали можливість відвідати книжковий фестиваль “Весняний книговир”. Під час екскурсії працівники отримали багато позитивних емоцій і гарних вражень.

Сторінка 1 із 2

Знайти нас на карті

Контакти

  • 18031
  • м. Черкаси бул. Шевченка, 81, каб. 126,127
  • тел. 35-44-82
  • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Top