Первинна профспілкова організація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького — Статті за датою: березня 2017
П'ятниця, 31 березня 2017 09:11

Засідання профкому 29.03.2017 р.

29 березня 2017 р. відбулося чергове засідання профкому Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Присутні затвердили запропонований головою профкому Анатолієм Стеценком проект порядку денного і розпочали засідання зі звіту голови комісії з інформаційної роботи Марини Василенко, яка презентувала результати анкетування студентів щодо їхньої обізнаності і бачення роботи профспілкового руху. За результатами жвавого обговорення було ухвалено рішення продовжити роботу з формування позитивного іміджу Профспілки щодо впровадження новітніх форм і методів інформаційного забезпечення діяльності організації з широким використанням інтернет- та медіаресурсів. Голова профкому поінформував про захід, на якому була ухвалена та підписана Угода між управлінням освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації та Черкаським обкомом Профспілки працівників освіти і науки України на 2017-2021 роки. Також Анатолій Іванович доповів про зміни у структурі наукової бібліотеки, скорочення чисельності штату працівників та пропозицію профкому з цього питання. Були озвучені і затверджені оновлені посадові інструкції апарату профкому. Одноголосно підтримано ініціативу голови ППО студентів, аспірантів і докторантів Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна щодо звернення до Кабінету Міністрів України про внесення спеціальності 102 Хімія до Переліку спеціальностей (спеціалізацій), за якими академічні стипендії студентам виплачуються у підвищеному розмірі. Комісія зі спортивно-масової роботи прозвітувала про хід підготовки та проведення спортивних дитячих змагань «Веселі старти». Голова комісії по роботі зі студентами Катерина Чмирь проінформувала учасників засідання про підготовку фотоконкурсу студентських робіт та вечірки «Нappy students». Ідеї студентства були підтримані одноголосно. Були розглянуті 28 звернень працівників та студентів, які потребують матеріальної допомоги на лікування, оздоровлення, у зв`язку з народженням дітей або трагічними сімейними обставинами. З профбюджету на ці потреби виділено кошти в сумі 9 тис. грн. Наступне засідання профкому заплановане на останній тиждень квітня.

23 березня 2017 року у Києві відбувся пленум Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

У роботі заходу взяли участь Голова Профспілки – Георгій Труханов, заступники Голови, члени ЦК Профспілки.

На порядок денний було винесено питання щодо роботи та завдань організаційних ланок профспілки з представництва, захисту та фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки в сучасних умовах.

Доповідь з питання виголосив заступник Голови Профспілки Сергій Романюк. Він, зокрема відзначив, що зараз організації доводиться працювати в умовах широкомасштабних змін у трудовому законодавстві, в системі оплаті праці, нарахування мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, стипендії, реформування освіти, міжбюджетних відносинах, у час утворення ОТГ та їх фінансової самостійності.

Аналізуючи фінансування освіти, за інформацією, наданою територіальними організаціями, Сергій Романюк сказав, що обсяги освітньої субвенції переважної частини місцевих бюджетів збільшилася, як і видатки на освіту вцілому. Так, на галузь у 2016 році було виділено 129, 4 млрд гривень, цьогоріч передбачено 168, 9 млрд гривень. Повністю забезпечено освітньою субвенцією 665 місцевих бюджетів, але недостатньо коштів виділено для 243 місцевих бюджети.

Як свідчить інформація з місць недостатньо коштів на фінансування і вищих навчальних закладів, зокрема, що стосується оплати праці обслуговуючого персоналу та науково-педагогічних працівників, які утримуються за рахунок коштів спеціального фонду.

За словами заступника Голови Профспілки нові підходи до стипендіального забезпечення призвели до значного звуження кола стипендіатів. Трапляються випадки, коли студенти-відмінники не попадають у ліміт стипендіатів, через його обмеження 45% за однією спеціальністю, студенти, які мають сім’ї з дітьми, позбавлені соціальних стипендій.

Фінансування ж соціальних стипендій через Мінсоцполітики призводить не лише до додаткових витрат, а й до ускладнень при її отриманні.

Сергій Романюк наголосив, що сьогодні посиленої уваги Профспілки потребує питання оптимізації мережі навчальних закладів. Адже не виключається, що задля економії коштів, місцева влада на місцях може прийняти рішення про закриття садочків, шкіл, ПТНЗ та ВНЗ. Тому для дієвого впливу та обстоювання своїх позицій під час формування та реалізації регіональної політики на місцях профспілковому освітянському активу районів, міст, областей варто долучатися до роботи в громадських радах, колегіях при місцевих органах влади та управління.

До участі у пленумі долучився заступник Голови Федерації профспілок України Олександр Шубін, який поінформував освітян про дії ФПУ щодо відстоювання потреб бюджетних галузей на рівні найвищих органів влади.

Після дискусій та обговорення пленум прийняв постанову з головного питання порядку денного.

https://pon.org.ua/novyny/5530-pracyuvati-v-umovah-zmn-plenum-ck-profsplki.html
 
 
Середа, 15 березня 2017 07:09

До уваги студентів і працівників!

У приміщенні навчальної лабораторії фізичної та медичної реабілітації навчально-наукового інституту фізичної культури, спорту і здоров’я (гуртожиток № 2) для студентів і працівників університету надаються лікувально-медичні послуги з фізіотерапевтичних процедур за призначенням лікаря.

Вівторок, 07 березня 2017 09:22

Вітання з 8 Березня!

Профком Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького привітав працівниць і студенток зі святом  8 Березня.

 

Прекрасна половина колективу університету розпочала свій робочий день з теплих слів щирих побажань і солодкого подарунку.

Знайти нас на карті

Контакти

  • 18031
  • м. Черкаси бул. Шевченка, 81, каб. 126,127
  • тел. 35-44-82
  • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Top