Первинна профспілкова організація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького — Статті за датою: листопада 2017

Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на своєму засіданні, що відбулося 15 листопада 2017 року, прийнято рішення щодо формування прожиткового мінімуму на 2018 рік і кореляцію його розміру з фактичними споживчими цінами, врахувавши при цьому позицію профспілок.

Під час засідання було відмічено низку проблем, які нівелюють функцію прожиткового мінімуму як основоположного інструменту соціальної політики. Серед них, зокрема, невідповідність пропонованого у проекті закону про Державний бюджет України на 2018 рік розміру прожиткового мінімуму реальній вартісній величині споживчого кошику, використання застарілих норм і складу наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг попри їх нещодавній перегляд і затвердження, а також застосування недосконалих методологічних підходів у визначенні прожиткового мінімуму.

Зокрема, на сайті Комітету повідомляється, що члени Комітету звернули увагу, що кожного року встановлення цього соціального стандарту є очікуваним і важливим для мільйонів громадян нашої країни, адже на його основі розраховуються розміри мінімальних гарантій в оплаті праці та соціальному захисті найвразливіших верств населення: пенсіонерів, малозабезпечених, сімей з дітьми та інших.

За словами посадовців, прожитковий мінімум як визначальний показник рівня життя населення України повинен забезпечувати кожному реалізацію конституційної гарантії на достатній життєвий рівень та реальний захист від бідності, об’єктивно враховуючи потреби людей в сучасних умовах існування.

У той же час, основним і надійним підґрунтям цього є забезпечення високих темпів розвитку економіки нашої країни. Саме в цьому напрямі мають бути зосереджені спільні зусилля парламентарів, урядовців, роботодавців і профспілок за активної участі громадськості.

За матеріалами сайту Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, 

зайнятості та пенсійного забезпечення

Провести в Києві 6 грудня – напередодні розгляду проекту Державного бюджету на 2018 рік – профспілкову акцію у формі інформаційного пікетування органів державної влади постановила Президія Федерації профспілок України на позачерговому засіданні 27 листопада 2017 року. Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

Головним на порядку денному президії ФПУ стало питання щодо подальших дій ФПУ з реалізації вимог профспілок на захист конституційних прав та соціально-економічних інтересів працівників.

З метою реалізації завдань, які стоять перед Федерацією профспілок України у бюджетному процесі, та у зв’язку із реалізацією реформ у різних сферах соціально-економічного розвитку країни, ініційовано проведення зустрічі із представниками влади та додаткові консультації із відповідними міністерствами.

Питання реалізації доручень Кабінету Міністрів України та подальша робота із просування профспілкових пропозицій до проекту Державного бюджету і реформ, що реалізуються в країні, потребує формування консолідованого плану дій та створення відповідних робочих груп за участі фахівців Федерації професійних спілок України, її членських організацій.

ВИМОГИ

учасників інформаційного пікетування органів державної влади

1. У Державному бюджеті України на 2018 рік встановити мінімальну заробітну плату на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму – не менш ніж 4023 грн.

Гарантувати фінансування вищих навчальних закладів І–ІІ рівня акредитації за рахунок коштів Державного бюджету України для підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» з метою забезпечення їх сталої роботи та недопущення заборгованості із заробітної плати і стипендій.

2. Встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника (робітника) І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.

3. Погасити до кінця року заборгованість з виплати заробітної плати на всіх підприємствах-боржниках і не допускати її виникнення у подальшому.

4. Зупинити деіндустріалізацію України, прийняти Програму розвитку промислового комплексу, зберегти трудовий потенціал і його підготовку до роботи в нових конкурентних умовах.

Щорічно збільшувати кількість сучасних високопродуктивних робочих місць не менш ніж на 20%, 26 млн громадян працездатного віку мають право на працю і гідне життя.

5. Знизити непосильні для населення ціни на природний газ, електроенергію та тарифи на житлово-комунальні послуги, виходячи з платоспроможності заробітних плат, пенсій, стипендій.

6. Забезпечити гарантовані Конституцією України права громадян на доступну і якісну медичну допомогу, запровадити загальнообов’язкове медичне соціальне страхування і відновити санаторно-курортне лікування працюючих (застрахованих осіб).

7. Не допустити зниження існуючого рівня прав і гарантій працівникам та їх представникам при прийнятті Трудового кодексу України.

За інформацією ФПУ

Вівторок, 28 листопада 2017 12:37

Благодійний ярмарок

Із настанням (хоч і не скрізь) опалювального сезону людей із потроєною силою почали цікавити різні питання щодо субсидій на житлово-комунальні послуги. А надто після початку пенсійної реформи. Літні люди отримали різні доплати, проте майже кожного з них цікавить, як це вплине на розмір допомоги, яку надаватиме їм держава у платі за компослуги.

Роз’яснення «Урядовому кур’єру» надала заступник директора департаменту державної соціальної допомоги, керівник відділу адресного надання пільг, компенсацій та житлових субсидій Міністерства соціальної політики Тетяна Голубенко.

Субсидіантів поменшає

Вона зазначила, що цього опалювального сезону субсидії отримуватимуть понад 6 мільйонів домогосподарств у всій Україні. Порівняно з показником минулого року — близько 6,7 мільйона — їхня кількість трохи зменшилася, але неістотно. Планують, що в наступному році цей показник знижуватиметься вже більш вагомо, адже доходи українців зростають.

— Нині під час розрахунку розміру субсидій на новий опалювальний період беремо до уваги показники доходів громадян за І—ІІ квартали 2017 року. А в той час, як пам’ятаєте, саме було збільшено вдвічі мінімальну заробітну плату. Це вплинуло на число отримувачів субсидій — їхня кількість зменшилася. Однак на цей опалювальний сезон фахівці відділів соцзахисту поки що мають неповну картину оновлених доходів українців. Адже не слід забувати, що у жовтні відбулося осучаснення пенсій. Та можу заспокоїти літніх людей: хоч би на яку суму збільшилася ваша виплата, на розмір субсидії це не вплине. Принаймні в цьому опалювальному сезоні, — пояснила фахівець.

І додала, що збільшення пенсій почнуть враховувати у розрахунку державної допомоги на оплату комунальних послуг не раніше травня 2018 року.

Для тих, хто зекономив

Вона нагадала, що нині в усіх регіонах почалися виплати коштів за зекономлені субсидіантами електроенергію та газ. Особливих проблем із цими виплатами, за словами фахівця, немає. Єдина суперечність, яка подекуди виникає, це коли людина або родина вважає, що вона зекономила енергоносії, а компанії, які ці енергоносії їм постачали, так не вважають. І у списках тих, хто зекономив і має право на виплату коштів, їхніх прізвищ немає.

Фахівець зауважила, що міністерство до складання цих списків не має жодного стосунку, за це відповідають газопостачальні компанії в регіонах. І лише їхні працівники вирішують, насправді субсидіант зекономив і має право на виплату чи ні. І якщо ви звернулися зі скаргою до управління соцзахисту за місцем проживання, а вам сказали, що у списках вашого прізвища немає, з’ясовувати, чому так сталося, слід, звернувшись безпосередньо до надавачів комунальних послуг за місцем проживання. Якщо ж прізвище у списках є, проблем з виплатами бути не повинно. Єдине  тут застереження: щоб на момент звернення по виплату у відділах соцзахисту для цього була достатня кількість коштів.

Усього газопостачальні організації подали списки на 2 мільйони українців з усіх регіонів, які зекономили й мають право на виплати. Проте виплати проводять не просто за списками, а за особистою заявою споживача. Адже кожна людина на власний розсуд має обрати, в який спосіб їй буде зручніше отримати виплату: через пошту, банк або на картку. Нині заяви подали понад 1,7 мільйона домогосподарств. На виплати їм необхідно близько 1,1 мільярда гривень.

Посадовець нагадала, що спочатку термін подання заяви на таку виплату було встановлено до 1 вересня 2017 року. Згодом його подовжили до 1 листопада. Після цього терміну заяв більше не приймають. Виплатити всі кошти спершу планували до 15 листопада. Проте нині зрозуміло, що в деяких областях від початку виплат ресурсу субвенцій виявилося недостатньо, хоч гроші поки що отримали не всі, хто має на це право. Тому термін виплат подовжено до часу, коли в регіонах з’являться необхідні кошти. Та врешті, запевнила фахівець, належні кошти за зекономлені енергоносії отримають усі, хто має на це право, в повному обсязі.

Січнева монетизація — не для споживача

Заступник директора департаменту пояснила, що з 1 січня 2018 року монетизуватимуть лише взаєморозрахунки між надавачами комунальних послуг і державою (Мінфіном) у сплаті за субсидії. Вона наголосила, що споживачі коштів за субсидії поки що живими грошима на руки не отримуватимуть. Можливо, колись у майбутньому, але не нині.

А цього разу розрахунки між згаданими установами, які досі були безготівковими і проводилися переважно як взаємозаліки, змінюються на готівкові за вимогою МВФ. Отже, кошти за субсидії постачальники комунальних послуг отримуватимуть від держави готівкою. Для споживача ж поки нічого не зміниться. Домогосподарствам, як і раніше, нараховуватимуть суму субсидії, на яку зменшується плата за місяць за комунальні послуги.

Фахівець зауважила: якщо споживач не сплачуватиме обов’язкового платежу, йому можуть скасувати субсидію. Розрахувати, чи правильно вам нараховують суму обов’язкового платежу на місяць, отримувач субсидії може самостійно. Для цього слід додати доходи за місяць усіх членів родини і поділити цю суму на кількість людей, що мешкають у квартирі, щоб дізнатися середній дохід на одну людину саме цього домогосподарства. Далі цю величину слід поділити на загальний прожитковий мінімум (нині це 1624 гривні), потім поділити на 2 і помножити на 15 (відсоток, не більшою за який доходів родини на місяць має бути плата за комунальні послуги). У такий спосіб визначається відсоток, який слід взяти від загального доходу родини на місяць. Дохід родини за місяць ділиться на 100 і множиться на цей відсоток — це розмір обов’язкового платежу для конкретної родини.

Якщо відняти цей показник від загальної вартості комунальних послуг на місяць, то матимемо розмір субсидії для сім’ї. Далі у розрахунках загальний розмір субсидії розподіляється про­порційно на різні види комунальних послуг відповідно до того, скільки коштує кожна конкретна послуга в загальній вартості послуг для родини.

Тетяна Голубенко зазначила, що пропозиції Мінфіну нараховувати субсидії не на соціальні нормативи, а на фактично спожиті комунальні послуги Мінсоцполітики не підтримало. Отже, субсидії і надалі (принаймні поки що) нараховуватимуть саме на соцнорми. Адже нині їх узгоджено із фактичним споживанням, тож проблем і розбіжностей не має бути. Мінфін же отримуватиме від надавачів комунальних послуг точну достовірну інформацію про спожите субсидіантами. У подальшому цю інформацію вивчатимуть та опрацьовуватимуть фахівці, і можливо, згодом на основі цього запропонують зміни до нині чинних нормативів.

 

Отже, чи змінюватимуться згодом соціальні нормативи і в який бік — побачимо. А поки що слід заспокоїти літніх людей: доплати до пенсій  обсягу субсидії не зменшать. Принаймні до травня 2018-го.

https://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/osuchasnennya-pensij-ne-vpline-na-subsidiyi/

 

Газета КМУ "Урядовий кур'єр" № 215 (6084) від 15 листопада 2017 року

ПРОТОКОЛ НАРАДИ

за результатами зустрічі Прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б.

з представниками  всеукраїнських профспілок та профоб’єднань

 

м. Київ

 

7 листопада 2017 р.

 

Нараду проводив

Прем’єр-міністр України Гройсман В. Б.

Присутні:

за списком

 

За результатами обговорення порушених під час зустрічі питань вирішено:

1. Погодитися з необхідністю вжиття дієвих заходів до посилення соціального захисту населення, погашення заборгованості із заробітної плати,  підвищення зайнятості населення, легалізації заробітної плати та зростання реальних доходів працюючих громадян, покращення якості життя та добробуту громадян.

Наголосити на спільній позиції Уряду та представників всеукраїнських профспілок щодо необхідності забезпечення високих темпів економічного зростання, в тому числі шляхом створення сприятливого інвестиційного і бізнес-клімату, стимулювання нарощування внутрішнього виробництва та розширення зовнішнього ринку збуту українських товарів,  подальшої боротьби з корупцією, продовження розпочатих Урядом комплексних реформ  на основі взаємних консультацій і узгодження позицій.

2. Мінсоцполітики, міністерствам, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади вжити заходів для забезпечення виконання Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016—2017 роки. Про проведену роботу поінформувати Кабінет Міністрів.

Коблошу В. В. (Максимчуку О. С.), керівникам структурних підрозділів — відповідно до компетенції

3. Міністерствам, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади, обласним і Київській міській держадміністраціям забезпечити проведення (щокварталу) зустрічей з представниками профспілок та їх об’єднань відповідного рівня для обговорення проблемних питань і вироблення узгоджених пропозицій щодо їх вирішення.

Про проведену роботу інформувати Мінсоцполітики для узагальнення інформації та інформування Кабінету Міністрів і Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок.

Коблошу В. В. (Максимчуку О. С.), керівникам структурних підрозділів — відповідно до компетенції

4. Мінсоцполітики провести до 24 листопада 2017 р. зустріч представників сторін соціального діалогу для визначення основних цілей та завдань Генеральної угоди на новий строк. Про результати поінформувати Кабінет Міністрів.

Коблошу В. В. (Максимчуку О. С.)

5. Мінсоцполітики провести до 10 грудня 2017 р. узгоджувальну нараду з представниками заінтересованих органів та сторін соціального діалогу з метою зближення позицій щодо змісту окремих положень проекту Закону України “Про колективні угоди та договори” і надіслати законопроект для проведення експертизи в Міжнародну організацію праці. Про проведену роботу поінформувати Кабінет Міністрів.

Коблошу В. В. (Максимчуку О. С.), Видойнику М. М. — відповідно до компетенції

6. Мінсоцполітики, Пенсійному фонду України завершити опрацювання питання щодо підвищення (індексації) пенсій, призначених згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Про результати поінформувати Кабінет Міністрів.

Коблошу В. В. (Максимчуку О. С.)

7. Мінсоцполітики відновити у листопаді 2017 р. роботу Міжвідомчої робочої групи щодо вдосконалення методології визначення прожиткового мінімуму. Про результати проведеної роботи поінформувати Кабінет Міністрів у І кварталі 2018 року.

Коблошу В. В. (Максимчуку О. С.)

8. Мінекономрозвитку, Національному комітету з промислового розвитку прискорити розроблення Стратегії розвитку промисловості за участю сторін соціального діалогу та про проведену роботу поінформувати Кабінет Міністрів в грудні 2017 року.

Інд. 21

9. Мінсоцполітики, Мін’юсту, іншим центральним органам виконавчої влади за участю соціальних партнерів та наукових експертів розробити до 1 квітня 2018 р. та внести на розгляд Кабінету Міністрів законопроект щодо захисту заробітної плати відповідно до розділу ІІІ Конвенції № 173 Міжнародної організації праці про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця шляхом створення інституту гарантування таких виплат.

Коблошу В. В. (Максимчуку О. С.)

10. Мінсоцполітики у листопаді – грудні 2017 р. провести зустріч з представниками заінтересованих органів виконавчої влади та соціальних партнерів щодо подальших шляхів реформування оплати праці, у тому числі забезпечення своєчасної виплати заробітної плати. Про проведену роботу поінформувати Кабінет Міністрів.

Коблошу В. В. (Максимчуку О. С.)

11. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним, Київській міській держадміністраціям вжити додаткових заходів для погашення до 31 грудня 2017 р. заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах державної форми власності та на тих підприємствах, де частка державної форми власності перевищує 50 відсотків. Про проведену роботу поінформувати Мінсоцполітики і Держпраці для узагальнення та інформування Кабінету Міністрів і Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

Коблошу В. В. (Максимчуку О. С.), керівникам структурних підрозділів — відповідно до компетенції

12. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним, Київській міській держадміністраціям вжити додаткових заходів до недопущення виникнення заборгованості із заробітної плати та забезпечити її скорочення на підприємствах, що належать до сфери управління органів виконавчої влади і розташовані на території відповідного регіону. Про проведену роботу за підсумками 2017 року інформувати Мінсоцполітики та Держпраці.

Мінсоцполітики доповісти до 1 березня 2018 р. Кабінету Міністрів про стан погашення заборгованості із заробітної плати у 2017 році.

Коблошу В. В. (Максимчуку О. С.), керівникам структурних підрозділів — відповідно до компетенції

13. Мінсоцполітики, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним, Київській міській держадміністраціям забезпечити регулярне проведення засідань Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат і посилити контроль за виконанням прийнятих рішень.

Коблошу В. В. (Максимчуку О. С.)

14. Мінсоцполітики протягом І кварталу 2018 р. затвердити та подати на реєстрацію до Мін’юсту наказ “Про затвердження Порядку атестації санітарних лабораторій, яким дано право на проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу”. Про результати поінформувати Кабінет Міністрів.

Вержиховському О. М.

15. МОЗ активізувати діалог з представниками Профспілки працівників охорони здоров’я та Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні з метою вироблення спільних позицій з питань, що стосуються реформи охорони здоров’я.

Коблошу В. В. (Поспєлову О. О.)

16. Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін’юсту разом з Національним банком за участю сторін соціального діалогу внести у двотижневий строк узгоджені пропозиції щодо можливих шляхів поліпшення доступу  суб’єктів господарювання до фінансових ресурсів разом з  інформаційно-аналітичними та презентаційними матеріалами з метою їх обговорення.

Ящук В. В.

17. Мін’юсту, НАДС, Держаудитслужбі, Мінінфраструктури та Секретаріату Кабінету Міністрів за участю Профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства і Всеукраїнської незалежної профспілки працівників транспорту провести у двотижневий строк перевірку стану виконання резолюцій Прем’єр-міністра України
від 31 серпня 2016 р. № 30919/1/1-16 та від 1 березня 2017 р. № 30919/6/1-16 і про результати та вжиті заходи поінформувати Кабінет Міністрів.

Інд. 21, Кошик Н. М., Пригунову П. Я. — відповідно до компетенції

18. Мінфіну, Мінсоцполітики під час доопрацювання проекту Державного бюджету України на 2018 рік до другого читання провести додаткові консультації з представниками профспілок щодо можливості врахування пропозицій Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, всеукраїнських профспілок, профоб’єднань, зокрема щодо підвищення прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальної заробітної плати. Про проведену роботу поінформувати Кабінет Міністрів.

Ящук В. В., Коблошу В. В. (Максимчуку О. С.) — відповідно до компетенції

19. Мінфіну, Міненерговугіллю разом з галузевими профспілковими організаціями опрацювати у тижневий строк питання підвищення ефективності роботи вугільної галузі з урахуванням застосування різних форм державної підтримки для забезпечення її сталої роботи. Про результати поінформувати Кабінет Міністрів.

Косенку С. В.

20. Мінсоцполітики разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади розглянути пропозиції соціальних партнерів щодо уточнення і внесення змін до Списків № 1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Про результати розгляду поінформувати Кабінет Міністрів та соціальних партнерів.

Коблошу В. В. (Максимчуку О. С.)

21. МОЗ, Мінфіну, обласним та Київській міській держадміністраціям вжити вичерпних заходів для погашення заборгованості з виплати заробітної плати в закладах охорони здоров’я і про проведену роботу інформувати до 1 грудня 2017 р. Кабінет Міністрів.

Коблошу В. В. (Поспєлову О. О.), Ящук В. В.

22. МОЗ опрацювати до 1 грудня 2017 р. питання щодо підготовки щорічної національної доповіді про стан здоров’я населення, санітарно-епідемічну ситуацію та результати діяльності системи охорони здоров’я України. Про результати інформувати Кабінет Міністрів.

Коблошу В. В. (Поспєлову О. О.)

23. Мінекономрозвитку, Фонду державного майна, Мін’юсту за участю Федерації профспілок України додатково з урахуванням попередніх доручень опрацювати питання щодо вирішення проблемних питань стосовно спірного майна та поінформувати Кабінет Міністрів.

Каленському В. В., Коблошу В. В. (Максимчуку О. С.)

 

24. Мінекономрозвитку разом з МОЗ, Мінсоцполітики та Профспілкою працівників охорони здоров’я невідкладно опрацювати питання щодо відтермінування застосування наказу Мінекономрозвитку “Про затвердження Зміни № 6 до національного класифікатора України ДК 003:2010” від 26 жовтня 2017 р. № 1542 в частині назв посад закладів і установ охорони здоров’я. Про результати поінформувати у двотижневий строк Кабінет Міністрів.

Коблошу В. В. (Поспєлову О. О., Максимчуку О. С.)

 

КУБІВУ С. І.

РОЗЕНКУ П. В.

КІСТІОНУ В. Є.

САЄНКУ О. С.

БОНДАРЕНКУ В. В.

СМОЛІЮ Я. В.

ОСОВОМУ Г. В.

ОЛІЙНИКУ Д. М.

 

ФЕДОРЧУКУ В. Я., КУШНІРУ С. І.

Коблошу В. В. (Максимчуку О. С., Поспєлову О. О.), Видойнику М. М., Вержиховському О. М., Каленському В. В., Косенку С. В., Кошик Н. М., Ящук В. В., інд 21 – відповідно до компетенції

Кутецькій В. М., Янчуку Ю. М.

 

Володимир ГРОЙСМАН

 

 

Згідно з програмою заходів, присвячених святкуванню Міжнародного дня студента, 15 листопада 2017 року профкомом спільно з навчально-науковим інститутом фізичної культури, спорту і здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького були організовані і проведені спортивні змагання «Студентські забави» між командами гуртожитків.

Перше місце, яке забезпечили не лише відмінна фізична підготовленість студентів, а й злагоджена командна робота, здобув гуртожиток № 4, друге місце у гуртожитку № 1, третє місце поділили команди гуртожитків № 5 та № 3, і п’яте місце посів гуртожиток № 2. Профкомом були підготовлені подарунки не лише для переможців, але й для найактивніших вболівальників і суддів.

Особливу вдячність за підтримку в проведенні заходу висловлюємо адміністрації та студраді університету, а також депутату міської ради, аспіранту Артуру Акопяну.

Окрім слід відзначити всіх суддів і організаторів дійства з числа викладачів під орудою старшого викладача кафедри теорії методики фізичного виховання та спортивних ігор  Вадима Ткаченко і доцента кафедри анатомії, фізіології та фізичної реабілітації Ольги Оноприєнко.

 

Бажаємо подальшого фізичного і духовного розвитку студентам Черкаського національного університету!

14 листопада 2017 року на вечірньому засіданні Верховна Рада України прийнято у першому читанні проект держбюджету на 2018 рік. У двотижневий строк Кабмін повинен подати на розгляд Верховної ради проект бюджету з врахованими пропозиціями.

Проект Закону про Державний бюджет України на 2018 рік (реєстр. №7000) підтримали 260 народних депутатів.

Як зазначають у Кабміні, документ передбачає збільшення фінансування потреб безпеки та оборони, запровадження низки програм підтримки реального сектору – передусім аграрної сфери та дорожнього будівництва, а також спрямований на підвищення соціальних стандартів шляхом збільшення асигнувань на систему охорони здоров’я та освіти.

Проектом Держбюджету-2018 передбачається:

– доходи загального фонду зведеного бюджету – 1 трильйон 30 мільярдів гривень;

– зростання ВВП 3%;

– інфляція 7% ;

– дефіцит бюджету 4%;

– курс долара у 2018 році – до 30 гривень.

На сектор національної безпеки й оборони планується виділити 5% ВВП – близько 163 млрд гривень; на АПК – 7,3 млрд гривень, на освіту – 217,5 млрд гривень, на охорону здоров’я – 112,5 млрд гривень, на будівництво і ремонт доріг – 44 млрд. грн., на субсидії на оплату житлово-комунальних послуг – 55 млрд гривень на субсидії

Як очікується, доходи бюджету зростуть на 15% порівняно з поточним роком – до понад 1 трлн грн виключно за рахунок економічного зростання, а не збільшення податкового навантаження.

Зростання мінімальної зарплати становитиме 16% – до 3723 гривень.

За матеріалами Урядового порталу

Напередодні Всесвітнього дня студента відбувся фестиваль творчості «Студентський калейдоскоп-2017». 14 листопада в приміщені обласного Будинку вчителя він зібрав студентів провідних вищих навчальних закладів Черкащини.

 

Фестиваль обласна Профспілка працівників освіти і науки України проводить уже вдруге. Цього року Черкаський національний представляли студентки Юлія Снісаренко та Наталія Зінченко, студентська команда КВК «Колоритні». Дует студенток виконав пісню українського гурту «Антитіла» — «Знайте, ми палені вогнями». КВН-івці розважали публіку веселими жартами та пародіями.

А виступ дуету брата й сестри В’ячеслава та Дарини Харченків був цікавий тим, що Дарина — студентка Черкаського національного, В’ячеслав — студент Черкаського державного технологічного університетів. Разом вони виконали пісню гурту «NAVIBAND», який представляв Білорусь на «Євробаченні-2017».

Від імені президії Профспілки працівників освіти і науки України учасників та гостей привітала Ольга Жалдак — голова Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Вона вручила подяки обласного комітету Профспілки вищим навчальним закладам області, а також святкові подарунки учасникам фестивалю.

Колектив Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького отримав подяку за вагомий внесок у розвиток художньої творчості, відродження і примноження надбань національної культурної спадщини, підтримку творчо обдарованої молоді, активну участь у фестивалі «Студентський калейдоскоп-2017».

Прес-служба Черкаського національного ім. Б. Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Прес-служба Черкаського національного ім. Б. Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Кафедра соціальної роботи та соціальної педагогіки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького влаштувала зустріч поколінь. Цією зустріччю розпочато низку заходів, присвячених 20-річчю кафедри.

Захід приурочили до Дня працівників соціальної сфери України. Викладачі, випускники різних років, студенти, абітурієнти зібралися в гостинному залі Черкаського обласного будинку вчителя.

Для викладачів ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва це стало гарноюнагодою зустрітися з колишніми студентами, почути про їхні професійні та особисті здобутки. Це такожзустріч із колегами, що в різний час працювали на кафедрі.

Випускники мали можливість пригадати своє студентське життя. Вони відзначали, що навчання на спеціальності «Соціальна робота» дало їм гарну основу для професійної діяльності, вони набули навичок побудови ефективної співпраці в різних сферах і з різними категоріями людей.

Студенти й абітурієнти мали нагоду побачити перспективи своєї професії, можливості, які дає спеціальність.

Майбутні соціальні працівники отримали визнання своїх досягнень у волонтерській діяльності, яка є своєрідною візитівкою кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки. Активність у волонтерській діяльності викладачів та студентів відзначали гості: представники ГО «Наш батальйон» та Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру.

Визнання здобутків кафедри, її важливої ролі в університетському житті, а також інноваційність у вирішеннінавчальних, наукових та виховних завдань були лейтмотивом виступів проректора з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергія Корновенка, директора навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Тимофія Десятова, голови профспілкового комітету ЧНУ Анатолія Стеценка.

Своєрідний подарунок отримала кафедра від кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім. Б. Хмельницького  виставку творчих робіт студентів спеціальності «Образотворче мистецтво».

Зустріч пройшла в теплій і щемній атмосфері, присутні могли і посміятися, і поплакати, і обмінятися спогадами, і побудувати плани на майбутнє. Адже соціальна робота  це не лише спеціальність або професія, це стиль життя.

 

Інна Ченбай, старший викладач кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки

 

Довідково про кафедру соціальної роботи та соціальної педагогіки ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва

 1. Кафедра здійснює випуски за спеціальністю «Соціальна педагогіка» — з 2004 року, «Соціальна робота» — з 2008 року. Загальна кількість випускників — більше 1000.

 2. За 20 років здійснено 35 випусків студентів денної і заочної форм навчання.

 3. Для студентів проведено 237 600 годин лекцій, семінарів, практик, курсових, заліків і екзаменів.

 4. Проведено 30 Всеукраїнських та Міжнародних конференцій. Видано 100 збірників статей.

 5. Розроблено навчально-методичні комплекси зі 115 дисциплін.

 6. За цей час викладачами кафедри захищено 8 кандидатських і 2 докторських дисертації

   


  Джерело: cdu.edu.ua
  Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

   

   

  http://www.cdu.edu.ua/news/4331-sotsialna-robota.html

   


  Джерело: cdu.edu.ua
  Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Під таким девізом у четвер наша країна вже всімнадцяте писатиме Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького щороку долучається до загальнонаціональної ініціативи. Диктант пишуть всі — від студентів до ректора, незалежно від галузей знань і наукових ступенів.

Диктуватиме Олександр Авраменко — один із найпомітніших дослідників і популяризаторів української мови, автор наукових публікацій, підручників та посібників, керівник робочої групи з розробки програм ЗНО, ведучий просвітницьких програм на українському телебаченні й радіо. Він пише на своїй сторінці у facebook: «Мене огортає гордість за нас, українців, що ми в усіх куточках батьківщини й далеко за її межами, щороку пишучи диктант, творимо українську хвилю єдності! Текст починаємо писати о 12.30. Хвилююся... і чекаю на ВСІХ!»

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Сторінка 1 із 2

Знайти нас на карті

Контакти

 • 18031
 • м. Черкаси бул. Шевченка, 81, каб. 126,127
 • тел. 35-44-82
 • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Top