Первинна профспілкова організація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького — Статті за датою: жовтня 2017
П'ятниця, 27 жовтня 2017 11:52

Відбулося засідання профкому

25 жовтня 2016 р. відбулося чергове засідання комітету Первинної профспілкової організації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Перш за все голова профкому Анатолій Стеценко звітував про участь у семінарі голів первинних профспілкових організацій працівників вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації, який відбувся в м. Києві. Членам профкому було оголошено про заплановану на 14 листопада 2017 р. Всеукраїнську профспілкову акцію протесту. Серед основних вимог цього заходу, що висуваються владі країни освітянською профспілковою громадськістю, є забезпечення гідного рівня оплати праці науково-педагогічним працівникам, збільшення обсягів видатків на виплату академічних стипендій студентам тощо.

Особливий акцент уваги присутніх очільник профкому зробив на питанні представництва підрозділів університету в Профспілці працівників освіти і науки, зазначивши головам профбюро та членам профкому про необхідність постійної мотивації профспілкового членства, зокрема, шляхом інформування про роботу первинки і Профспілки загалом.

Присутніми було розглянуто ряд питань, що стосуються студентства. Заступник голови профкому з роботи зі студентами Катерина Чмирь оприлюднила проект заходів святкування Міжнародного дня студента. Члени профкому підтримали ці пропозиції. У вересні-жовтні було проведено вступну кампанію 1-го курсу в члени Профспілки працівників освіти і науки. У планах профкому передбачено проведення в листопаді 2017 року навчання профгрупоргів 1-го курсу із залученням відомих модераторів Черкащини та голів профбюро.

У ході обговорення було затверджено Положення про огляд-конкурс на кращу роботу профбюро ННІ, факультетів та бібліотеки ім. М. Максимовича.

Присутніми було прийнято рішення щодо проведення передплати періодичних профспілкових видань.

Члени профкому розглянули низку звернень працівників та студентів, які потребують матеріальної допомоги на оздоровлення, лікування, у зв’язку з народженням дітей та трагічними сімейними обставинами. Виділено кошти на ці потреби в сумі 6500,00 грн.

Наступне засідання профкому заплановане на кінець листопада. 

З 18 по 20 жовтня 2017 року на базі Дитячого позаміського закладу оздоровлення «Пуща-Водиця» відбувся семінар голів профспілкових комітетів вищих закладів освіти, організований Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України. Тема навчально-практичного заходу – «Роль і місце профспілкових організацій вищих закладів освіти у реалізації соціально-економічної політики у вищих закладах освіти та посиленні мотивації профспілкового членства».

Провідні вищі навчальні заклади із усіх куточків України представляли 45 учасників, серед яких був голова профкому Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Анатолій Стеценко.

Спікерами семінару виступили Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, заступник Голови Сергій Романюк, Голова Ради вищої освіти, голова профкому Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Цвих.

Присутнім були запропоновані цікаві й змістовні доповіді представників від Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України, Спілки Ректорів вищих навчальних закладів України, Федерації профспілок України, експертів аналітичних центрів, фахівців апарату ЦК Профспілки.

Обговорювалися питання перспектив профспілкового руху на сучасному етапі, його перспектив, проблем та шляхів їх вирішення, нового бюджету на 2018 рік, викликів реформування вищої освіти, впровадження нового закону «Про освіту», особливостей пенсійного забезпечення освітян та науковців тощо.

 

 

https://pon.org.ua/novyny/5903-semnar-golv-profsplkovih-komtetv-vnz-nasicheno-praktichno.html

Випускник навчально-наукового інституту фізичної культури, спорту і здоров’я, майстер спорту України з пауерліфтингу Дмитро Тишецький просить допомоги! Його п’ятирічному сину Єгору необхідний черговий курс дороговартісного лікування від важкого захворювання.
Телефони батьків:
0677682907 – Олена (мама)
0984233393 – Дмитро (батько)
Карта Приватбанка 4149-4996-4927-1168 (Тишецька Олена)

 

За сприяння первинної профспілкової організації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 29 вересня 2017 року на базі Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника відбулося виїзне розширене засідання Вченої ради навчально-наукового інституту інформаційних та освітніх технологій.  

Після розгляду робочих питань були проведені захоплюючі екскурсії до музею історії Корсунь-Шевченкiвської битви, історичного музею, художньої галереї, башти-бельведер палацу князів Лопухіних-Демидових. Працівники інституту оглянули зразки військової техніки часів Другої світової війни, ознайомились з історією заповідника та відвідали мальовничі куточки ландшафтного парку, від чого отримали позитивні емоції.

 

Голова профбюро

ННІ інформаційних та освітніх технологій

 

доцент Л.О.Кулик 

Право працівника реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, тобто, працювати за сумісництвом, встановлено Кодексом законів про працю України (ч. 2 ст. 21 КЗпП).

Робота за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.93 № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (із змінами) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.93 № 43, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 30.06.93 за № 76.

Відповідно до ст. 102-1 КЗпП працівники, які працюють за сумісництвом (виконують крім основної у вільний від неї час і іншу роботу на умовах трудового договору в того самого чи іншого роботодавця), одержують заробітну плату за фактично виконану роботу без обмеження її певним розміром.

Сумісники мають право на оплату фактично виконаної роботи й тоді, коли було порушено встановлені для певної категорії працівників обмеження для роботи за сумісництвом. Такі порушення за певних умов можуть бути підставою для припинення трудового договору за сумісництвом.

Постановою КМ України від 03.04.1993 № 245 встановлено, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.
Статтею 62 Закону України від 01.07.2014 № 1556-VII «Про вищу освіту» особам, які навчаються у вищих навчальних закладах, надано право на трудову діяльність у позанавчальний час.

Юридичний департамент Міністерства соціальної політики України в листі від 25.05.2015 № 198/06/186-15 роз’яснив, що робота за трудовим договором осіб, які поєднують її з денною формою навчання, не є сумісництвом і оплачується на загальних підставах.

Також Мінсоцполітики зазначило, що законодавство про працю не містить норм, які зобов’язують роботодавця перевіряти факти укладання та припинення трудового договору за основним місцем роботи

 

Юридичний відділ ЦК Профспілки

За ініціативи кураторів, підтримки викладача історії та профкому університету першокурсники ННІ інформаційних та освітніх технологій провели виїзні заняття з історії та культури України в одному зі славетних і мальовничих куточків нашого краю — Чигиринщині. Програма передбачала відвідання основних пам’яток Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» — музею і резиденції Богдана Хмельницького, Бастіону Дорошенка і парку на Замковій горі, Іллінської церкви в Суботові, Мотронинського монастиря і Дуба Залізняка.

Упродовж всієї поїздки студентів супроводжували надзвичайно цікаві розповіді викладачі історії ЧНУ — Андрія Касяна. Молодь почула (і головне побачила) багато цікавого і про минуле, і про сучасне Чигиринщини. Зокрема, всіх вразило місто-привид, що залишилося від недобудованої Чигиринської атомної електростанції.

Майже всі студенти народилися та виросли на Черкащині, але її чарівна природа і багата історія не перестають дивувати і переповнювати гордістю.

Поїздка припала на  одне з великих релігійних свят — Різдво Пресвятої Богородиці (Друга Пречиста). За народним календарем цього дня настає осінь, за церковним — це день вшанування жінки як продовжувачки роду і свято радості, коли після церковних молитов наші предки збирали веселі гостини. Настання осені зовсім не відчувалося — день був погожим і по-літньому жарким, а от церковні передзвони супроводжували нас скрізь і додавали подорожі урочистості. Насичені історичними фактами та цікавими бувальщинами, першокурсники влаштували пікнік на галявині біля озера (готували дівчата, а прибирати допомагали хлопці).

Організації поїздки посприяли: фінансова підтримка екскурсійної програми у музеях — профспілка Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, змістовні і цікаві розповіді — лектор з історії Андрій Касян, медична підтримка — медпрацівник університету Ольга Столярова, комфортабельний автобус і безпечна поїздка — водій Сергій (перевізник «Сервіс-Авто»), ідея і допомога в організації поїздки — куратори першокурсників Світлана Ральченко і Тетяна Запорожець.

ННІ ІОТ бажає всім хороших поїздок у дружній компанії та приємних спогадів!

Студенти першого курсу ННІ інформаційних та освітніх технологій
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», якою, зокрема, передбачено удосконалення переліку документів, що подаються для отримання соціальних стипендій, а саме можливість подання:

– довідки вищого навчального закладу про навчання студента – у разі відсутності в нього студентського квитка;

– довідки з Пенсійного фонду України про стаж роботи – у разі неможливості подання відповідної довідки з гірничого підприємства;

– копії довідки встановленого зразка, виданої неповнолітній дитині померлого громадянина, віднесеного до категорії 1, 2 або 3, із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у разі неможливості подання студентом посвідчення особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Також для спрощення процесу звіряння внесених до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, відомостей про студентів зі списками студентів (курсантів), яким призначено соціальну стипендію, пропонується вищим навчальним закладам з 1.01.2018 при поданні зазначених списків до органів соціального захисту населення застосовувати електронний цифровий підпис.

 

За матеріалами Урядового порталу 

Знайти нас на карті

Контакти

  • 18031
  • м. Черкаси бул. Шевченка, 81, каб. 126,127
  • тел. 35-44-82
  • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Top