Первинна профспілкова організація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

вер. 04, 2017

«Ми Тебе збережем, ми Тебе відбудуємо знов», — клялися першокурсники Україні (відео)

Зі святкування Дня знань розпочався 2017–2018 навчальний рік у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. Університетська родина  поповнилася 97-им поколінням студентів.

Щоб привітати провідний навчальний заклад Черкащини, на святкову лінійку завітали перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, член Наглядової ради університету Віталій Коваль, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Білорусь (2007–2010), екс-міністр культури і туризму України Ігор Ліховий, заступник начальника управління освіти і науки Черкаської ОДА Валентина Ткаченко, голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, голова обкому Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Жалдак, генеральний директор філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція» Михайло Калініченко, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, настоятель храму Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія Володимир Штокало та священик храму, випускник ЧНУ Андрій Шиманович.

Ректор університету Олександр Черевко повідомив святкове зібрання, що цьогоріч у Черкаський національний вступили 2158 першокурсників. Він привітав їх із набуттям статусу студента:

— Цей навчальний рік знаковий тим, що все прогресивне українство відзначає сторіччя Української революції. Він символічний ще й тому, що саме сьогодні набула чинності Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Заради цього чотири роки тому українські студенти вийшли на Майдан, розпочавши нову сторінку в історії України. Тому особливо почесно сьогодні розпочинати своє студентське життя.

Олександр Володимирович нагадав, що студентську родину ЧНУ цьогоріч поповнили 35 першокурсників, чиї батьки воюють на сході. 55 студентів служили або зараз несуть службу в зоні АТО. Війна забрала життя двох наших випускників, а п'ятеро студентів втратили своїх батьків. Ректор подякував усім, хто боронить наш мир і спокій. Привітав і майбутніх офіцерів запасу, які навчаються на єдиній в області кафедрі військової підготовки, й іноземних студентів із 15 країн світу, які сьогодні навчаються в університеті.

Слова вдячності ректор адресував колективу університету, його професорсько-викладацькому складу:

— Завдяки вашій щоденній праці до нас ідуть студенти, які з часом виростають у професіоналів високого класу. Завдяки вам та вашим учням Черкаський національний університет за оцінкою роботодавців входить у топ-50 університетів  України. Попереду на нас чекає велика робота. Вірю, що разом ми зможемо реалізувати непрості завдання, що стоять перед університетом!

— Вітаю з правильним вибором, адже саме Черкаський національний університет є флагманом сучасної, модернової, креативної освіти на теренах Черкаської області. Дякую усьому професорсько-викладацькому складу та керівництву університету за те, що долучаєтесь до розробок, проектів, програм, які втілюються в життя Черкаською обласною державною адміністрацією, — звернувся до  учасників урочистей Віталій Коваль.

Ігор Ліховий закликав молодь зафіксувати стан святкової ейфорії початку нового життєвого періоду:

— Ви маєте бувати в бібліотеках, ходити в туристичні походи, відвідувати дискотеки, малювати, танцювати, співати, але насамперед я вам раджу пам’ятати, що ви маєте унікальну можливість за ці 5 років набути знань!

Сам Ігор Ліховий зізнався, що закінчив політехнічний університет, став міністром і послом і, за його словами, йому ніколи не були зайвими знання.

— Навчання — важлива складова нашого життя. Вона дає ту основу, яка потрібна, щоб ви навчилися  системно мислити, аналізувати, робити висновки, вибір в житті, комунікувати між собою — звернувся з напутнім словом митрополит Іоан.

Батьківські емоції хвилювання, гордості та радості за свою дитину, як ніхто, відчула одна з наймолодших професорів навчального закладу, доктор фізико-математичних наук, випускниця університету й мати першокурсника Тетяна Запорожець:

— Високі бали спрямовували нас у столичні імениті виші, але син не з чуток знав, як і хто навчає студентів Черкаського національного та зробив свій вибір. Переконана, його успіхи будуть залежати не лише від університету, а й від його власних старань і наполегливості.

Тетяна Василівна побажала батькам мудрості в підтримці дорослих дітей, викладачам —  плідної наукової ниви і зацікавлених студентів, а Черкаському національному університету імені Богдана Хмельницького — процвітання на благо багатої, сильної і суверенної України.

Голова студентської ради університету, магістр навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва Юлія Нечипоренко привітала нове покоління студентів від імені всієї студентської громади.  «Першачки» проголосили клятву першокурсника.

Творчі дарунки учасникам урочистостей подарували мистецькі колективи університету та міста: гурт «Жива музика» під керівництвом Анатолія Рибака, народний самодіяльний ансамбль танцю «Черкащанка» під керівництвом Валентина Луценка, запальна команда «WAY UP GREW», вихованці школи танцю Максима Оробця «MAX DANCE», тренер Наталія Степанок.

А під звуки духовного гімну України у виконанні камерного хору «Канон» у небо здійнялися жовто-блакитні кульки, символізуючи мрії і сподівання всіх присутніх.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: 
cdu.edu.ua
http://www.cdu.edu.ua/news/4053-my-tebe-zberezhem-my-tebe-vidbuduiemo-znov-klialysia-pershokursnyky-ukraini-video.html

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: 
cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Знайти нас на карті

Контакти

  • 18031
  • м. Черкаси бул. Шевченка, 81, каб. 126,127
  • тел. 35-44-82
  • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Top