Первинна профспілкова організація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

черв. 16, 2017

Стела Михайлові Максимовичу прикрасила університетську бібліотеку, що носить його ім’я

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відкрили меморіальну стелувидатному українському історику, філологу, етнографу, фольклористу, ботаніку, поету і першому ректору Київського університету, духовному побратимові Тараса Шевченка, нашому землякові Михайлу Максимовичу.

Пам’ятний знак розмістили на фасаді наукової бібліотеки Черкаського національного університету.

У 2014 році, коли великому уродженцю Черкащини виповнилося 210 років, за ініціативи директора наукової бібліотеки Григорія Голиша, професора, завідувача кафедри української літератури та компаративістики Володимира Поліщука і за підтримки керівника навчального закладу Олександра Черевка вчена рада рішенням від 16 вересня 2014 року присвоїла ім’я Михайла Максимовича науковій бібліотеці.Ідею встановити йому меморіальну стелу вдалося реалізувати через три роки.

Засвідчити цю подію прибули заступник начальника управління освіти і науки Черкаської ОДА Валентина Ткаченко, начальник управління містобудування та архітектури Черкаської ОДА Василь Дмитренко, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігор Волошин, викладачі, студенти.

Скульптурна композиція стала дипломною роботою цьогорічного випускника кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Єгора Терехова. Він взяв на себе левову частку витрат на виготовлення пам’ятного знака. Наукове і творче керівництво проектом здійснив один із класиків сьогоденної скульптури Шевченкового краю, заслужений художник Іван Фізер.

— Людина живе стільки, скільки живе пам’ять про неї. Університетська громада дбає про збереження пам’яті своїх видатних земляків. Проводиться велика дослідницька, просвітницька робота. Взимку ми відкрили меморіальну стелу Олександрові Захаренку. Сьогодні робимо ще один крок для збереження пам’яті про Михайла Максимовича. Дякую всім, хто долучився до цієї святої справи. Дякую і автору стели Єгору Терехову. Його ім’я відтепер увійшло в історію університету. Адже ми з вами сьогодні утверджуємо Україну в Україні і в такий неспокійний час будуємо мирне життя, — зазначив, відкриваючи стелу, ректор університету Олександр Черевко.

За сприяння у реалізації проекту Григорій Голиш подякував завідувачеві кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Тетяні Касьян, директорам навчально-наукових інститутів Ігорю Погрібному, Наталії Земзюліній, Юрію Кононенку.

А Валентина Ткаченко наголосила, що Черкаський національний робить величезну і важливу роботу зушанування і збереження історичної пам’яті нашого краю, з популяризації видатних його постатей.

Своє вітання з Богуславця, малої батьківщини “людини-академії” Михайла Максимовича, привезли заступникдиректора Богуславецького навчально-виховного комплексу імені Михайла Максимовича Тетяна Москаленко і її учениця.

А керівник проекту, професор Іван Фізер наголосив, що така дипломна робота є великою честю для студента і його керівника.

Учасники урочистостей поставили колективну відмінну оцінку за дипломну роботу випускникові Єгору Терехову.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

http://www.cdu.edu.ua/news/3773-stela-mykhailovi-maksymovychu-prykrasyla-universytetsku-biblioteku-shcho-nosyt-ioho-imia.html

 


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Знайти нас на карті

Контакти

  • 18031
  • м. Черкаси бул. Шевченка, 81, каб. 126,127
  • тел. 35-44-82
  • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Top