Первинна профспілкова організація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького — Статті за датою: травень 2018

Напередодні Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького провели дружню зустріч ветеранів — дітей війни.

Захід відбувся за підтримки ректорату, профкому та ради ветеранів Черкаського національного. Так колектив університету висловлює шану та вдячність за віддану працю своїм колегам.

— На обліку ради ветеранів ЧНУ ім. Б. Хмельницького — 57 ветеранів праці, дітей війни. Більшість із них не залишає межі своєї домівки. Для них це незабутня зустріч. Кожен із присутніх на цьому святі пропрацював в університеті понад 30-40 років. Їх поєднує спільна робота, спільні турботи, тому їм є про що поспілкуватися, — розповідає голова ветеранської ради Віра Бойко.

Частина учасників зустрічі уже не працює в Черкаському національному. Однак є й такі, що невтомно продовжують роботу, передаючи свої знання молодому поколінню. Зокрема, на зустріч прийшли доктор хімічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та наноматеріалознавства Борис Мінаєв, а також заслужений працівник культури України, художній керівник народного самодіяльного ансамблю танцю «Черкащанка» Валентин Луценко.

За довгі роки спільної праці ці люди стали дружнім колективом, тому травневе свято уже давно стало зустріччю друзів. Під час заходу кожен розповідав свою історію військових років, ділився спогадами про ті події і трудову звитягу

Привітати ветеранів завітали проректор з наукової, міжнародної та інноваційної діяльності Сергій Корновенко та голова профкому Черкаського національного Анатолій Стеценко. Вони подякували колегам за натхненні роки праці в університеті та побажали міцного здоров’я, життєвої наснаги, мирного неба.

Під час зустріч хвилиною мовчання вшанували колег, які відійшли у вічність.

 

Прес-слуба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

http://www.cdu.edu.ua/news/4999-u-cherkaskomu-natsionalnomu-orhanizuvaly-zustrich-veteraniv.html


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

5 травня профспілка Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького організувала екскурсію до Києва для 75 студентів і викладачів навчально-наукових інститутів педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва, історії і філософії, інформаційних та освітніх технологій, природничих наук, фізичної культури, спорту і здоров'я та української філології та соціальних комунікацій.

Учасникам поїздки була запропонована програма з двох частин: спочатку оглянути центральну частину Києва, а потім, залежно від напрямів своєї спеціальності, відвідати тематичні екскурсії.

Екскурсію місцями Революції Гідності 2013-2014 років проводили двоє безпосередніх учасників тих переломних для України подій.

- Уважно вслухаючись у розповідь гіда – учасника подій Революції Гідності на Майдані та бійця АТО, колишнього випускника нашого університету Романа Орищенка, поступово змінювалося і розуміння та відчуття сьогочасся: наскільки сильним є наш національний дух, – ділиться враженнями від екскурсії голова профбюро ННІ української філології та соціальних комунікацій Оксана Вертипорох.

Студенти-історики ознайомилися із експозицією Національного художнього музею України, в якому представлено понад 40 тисяч експонатів, серед яких шедеври українського живопису, скульптури і графіки від часів Київської Русі до сьогодення. Особливу зацікавленість викликала екскурсія в учасників студентського гуртка «За лаштунками історії мистецтв», які у рамках своїх наукових проектів досліджують історію українського живопису в постатях.

Насолоджувалися сучасним мистецтвом у міжнародному центрі XXI сторіччя PunchukArtCentre студенти-філологи. Також учасники екскурсії оглянули пам'ятні знаки біля корпусів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, присвячені діяльності відомих українських письменників – Платона Воронька, Остапа Вишні, Семена Скляренка.

- Поїздка була надзвичайно цікавою та пізнавальною. Такі поїздки дають нам змогу краще пізнати ті чи інші питання та знайти на них відповіді, – розповідає про свої враження студентка 2-Б курсу ННІ УФСК Альона Піщакова.

Майбутні біологи та працівники педагогічної освіти відвідали Національний ботанічний сад ім. акад. М. Гришка, зокрема, побачили красу сирінгарію, саду магнолій, оранжереї тропічної та субтропічної флори.

Студенти ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я побували на головних спортивних аренах країни: Київський палац спорту та Національний спортивний комплекс «Олімпійський», дізналися про визначні історичні події, які відбувалися на них.

Поділився своїми враженнями студент ННІ інформаційних та освітніх технологій Руслан Пархоменко: “UNIT Factory, який ми відвідали, – це навчальний заклад, де безкоштовно дають найактуальніші знання з програмування. Цей заклад розташований на території UNIT City – невеликого міста з кафе, бізнес-центром, де розвиваються стартапи, де є можливість програмувати, використовуючи найсучаснішу техніку. Загалом, нам сподобалося, але не на всі питання ми отримали відповіді, що свідчить про те, що це досить закрита організація. Архітектура UNIT City захоплює та ще більш стимулює до навчання програмуванню”.

Загалом, всі студенти отримали безліч незабутніх вражень від екскурсії до столиці нашої Батьківщини, а також побачили та почули багато цікавої інформації в руслі вивчення історії української культури. Кожна локація, на якій побували студенти, залишила позитивні емоції та враження, а сама екскурсія до столиці виявилася пізнавальною та продуктивною.

Наступного разу до Києва буде споряджено групу, до якої долучаться студенти інших навчально-наукових підрозділів.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Фото Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

КИЇВ. 2 травня. УНН. У зв’язку з введенням нових правил близько 15% громадян потрібно буде звернутися до органів соцзахисту за переоформленням субсидії. Про це повідомили у прес-службі Мінсоцполітики, передає УНН.

“У зв’язку з введенням нових правил з надання субсидій близько 15% громадян потрібно буде звернутися до органів соціального захисту за переоформленням субсидії”, — сказано у повідомленні.

Повторно — заяву і декларацію — потрібно буде подати:

  • Орендарям житла.
  • Внутрішньо переміщеним особам.
  • Тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб.
  • Тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.
  • Тим сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року.
  • Тим сім’ям, які саном на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го.

Нагадаємо, раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період. Тепер це відбуватиметься двічі на рік — у травні і жовтні.

Преважній більшості громадян, які отримують субсидії і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, — загалом це приблизно 80-85% нинішніх субсидіантів — як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі й без необхідності звертатися до органів соціального захисту.

Джерело: УНН
http://www.unn.com.ua/uk/news/1728335-u-minsotspolitiki-rozpovili-komu-treba-pereoformiti-subsidiyi#.WumsrHzCoOU.facebook

Знайти нас на карті

Контакти

  • 18031
  • м. Черкаси бул. Шевченка, 81, каб. 126,127
  • тел. 35-44-82
  • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Top