Первинна профспілкова організація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Профспілка ЧНУ ім. Б. Хмельницького — Статті за датою: березень 2017

23 березня 2017 року у Києві відбувся пленум Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

У роботі заходу взяли участь Голова Профспілки – Георгій Труханов, заступники Голови, члени ЦК Профспілки.

На порядок денний було винесено питання щодо роботи та завдань організаційних ланок профспілки з представництва, захисту та фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки в сучасних умовах.

Доповідь з питання виголосив заступник Голови Профспілки Сергій Романюк. Він, зокрема відзначив, що зараз організації доводиться працювати в умовах широкомасштабних змін у трудовому законодавстві, в системі оплаті праці, нарахування мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, стипендії, реформування освіти, міжбюджетних відносинах, у час утворення ОТГ та їх фінансової самостійності.

Аналізуючи фінансування освіти, за інформацією, наданою територіальними організаціями, Сергій Романюк сказав, що обсяги освітньої субвенції переважної частини місцевих бюджетів збільшилася, як і видатки на освіту вцілому. Так, на галузь у 2016 році було виділено 129, 4 млрд гривень, цьогоріч передбачено 168, 9 млрд гривень. Повністю забезпечено освітньою субвенцією 665 місцевих бюджетів, але недостатньо коштів виділено для 243 місцевих бюджети.

Як свідчить інформація з місць недостатньо коштів на фінансування і вищих навчальних закладів, зокрема, що стосується оплати праці обслуговуючого персоналу та науково-педагогічних працівників, які утримуються за рахунок коштів спеціального фонду.

За словами заступника Голови Профспілки нові підходи до стипендіального забезпечення призвели до значного звуження кола стипендіатів. Трапляються випадки, коли студенти-відмінники не попадають у ліміт стипендіатів, через його обмеження 45% за однією спеціальністю, студенти, які мають сім’ї з дітьми, позбавлені соціальних стипендій.

Фінансування ж соціальних стипендій через Мінсоцполітики призводить не лише до додаткових витрат, а й до ускладнень при її отриманні.

Сергій Романюк наголосив, що сьогодні посиленої уваги Профспілки потребує питання оптимізації мережі навчальних закладів. Адже не виключається, що задля економії коштів, місцева влада на місцях може прийняти рішення про закриття садочків, шкіл, ПТНЗ та ВНЗ. Тому для дієвого впливу та обстоювання своїх позицій під час формування та реалізації регіональної політики на місцях профспілковому освітянському активу районів, міст, областей варто долучатися до роботи в громадських радах, колегіях при місцевих органах влади та управління.

До участі у пленумі долучився заступник Голови Федерації профспілок України Олександр Шубін, який поінформував освітян про дії ФПУ щодо відстоювання потреб бюджетних галузей на рівні найвищих органів влади.

Після дискусій та обговорення пленум прийняв постанову з головного питання порядку денного.

https://pon.org.ua/novyny/5530-pracyuvati-v-umovah-zmn-plenum-ck-profsplki.html
 
 
Середа, 15 березень 2017 07:09

До уваги студентів і працівників!

У приміщенні навчальної лабораторії фізичної та медичної реабілітації навчально-наукового інституту фізичної культури, спорту і здоров’я (гуртожиток № 2) для студентів і працівників університету надаються лікувально-медичні послуги з фізіотерапевтичних процедур за призначенням лікаря.

Вівторок, 07 березень 2017 09:30

Дорогі жінки!

 

Сердечно вітаю вас із прекрасним святом весни – Міжнародним жіночим днем 8 Березня!

Спасибі вам за мудрість, ніжність, добре слово та щоденну працю, якою ви робите людей добрішими, а світ – кращим. Щедрість ваших душ зігріває, сила духу – захоплює, а краса – полонить. Бажаємо, щоб доля сторицею привертала до вас усі земні блага – щастя, здоров’я, мир, злагоду і душевний комфорт. Нехай ваше життя повниться увагою і турботою рідних людей, а кожен день буде сонячним, радісним і неповторним. Жіночого вам щастя, любові і добра! Щоб кожен прийдешній день ви зустрічали з посмішкою! Зі святом!

З повагою

      голова профкому

     Анатолій Стеценко

 

Вівторок, 07 березень 2017 09:22

Вітання з 8 Березня!

Профком Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького привітав працівниць і студенток зі святом  8 Березня.

 

Прекрасна половина колективу університету розпочала свій робочий день з теплих слів щирих побажань і солодкого подарунку.

Знайти нас на карті

Контакти

  • 18031
  • м. Черкаси бул. Шевченка, 81, каб. 126,127
  • тел. 35-44-82
  • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Top